Sedm krutých direktů, junioři propadli na půdě mistra

Chomutov/Liberec – Juniorům Bílých Tygrů se ve třináctém extraligovém kole postavil těžký protivník. Hakenova družina vycestovala do Chomutova, kde liberečtí mladíci vyzvali tamní Piráty. Ti v loňské sezoně ovládli celou soutěž, také letos se drží v čele ligy a roli favorita potvrdili do puntíku. Tygři inkasovali sedmkrát, jedinou branku hostujícího celku vstřelil obránce Josef Zuzaník.

Zápas ovládli hráči Chomutova, přesto prvních deset minut se týmy spíše oťukávaly. První branky se diváci dočkali až ve čtrnácté minutě. To se po střele a teči prosadil Nicolas Hlava. Necelou minutu ho po sólové akci Jana Hammerbauera napodobil i Daniel Lehnert. To bylo z první třetiny vše. Chomutov vedl 2:0.

I druhá třetina byla bohatá na góly. První slovo dostali hosté, kteří měli výhodu trestného střílení. Liberečtí ho ovšem nevyužili. To hned v jednatřicáté minutě potrestal Danko Deveri, který střelou překonal brankáře Sobotku. Poté následovaly brankové hody. Ve třiatřicáté minutě se poprvé prosadil Ondřej Kaše, když zakončoval akci svých spoluhráčů. O tři minuty později se Ondřej Kaše trefil znovu. Tentokrát proměnil nařízené trestné střílení. Ke konci třetiny se o slovo ještě přihlásili hosté, Strmeně pokořil obránce Josef Zuzaník. Jeho branka ukončila druhou třetinu se skóre 5:1.

Liberečtí bojovali až do poslední chvíle, a to i přesto, že již prohrávali o čtyři branky. Chomutov i tak dokázal vstřelit ještě dvě branky. Nejprve se po závaru před brankou zaradoval Patrik Huňady a o pět minut později ukončil účet zápasu Jiří Peštuka, jenž uspěl po individuální akci. Chomutov tak porazil Liberec v poměru 7:1.