Ohlasy k zápasu

Škoda nevyužité přesilovky pět na tři, litoval po utkání Tomáš Klimenta

Bílí Tygři v prvním utkání nové sezóny neuspěli. Ze Zimního stadionu v Karlových Varech odjeli s prázdnou a opět potvrdili, že se jim v lázeňském městě příliš nedaří. Ačkoli sehráli vyrovnaný zápas, soupeř dokázal nemilosrdně potrestat jejich chyby v obraně a dokázal vyválčit tři body. Krátký rozhovor nám po utkání poskytnul sympatický liberecký forvard Tomáš Klimenta.

Tomáši jak bys zhodnotil první utkání nové sezóny v Karlových Varech?

Myslím si, že v první třetině jsme hráli celkem dobře. To, co jsme si před zápasem řekli, jsme dodržovali. Nevyšla nám druhá třetina. Měli jsme v ní zpočátku hodně přesilovek, které jsme bohužel nedokázali využít. Hlavně zlomová byla naše přesilovka pět na tři zhruba v polovině utkání. Tu jsme bohužel sehráli špatně, pomalu jsme ani nevystřelili. Hned po návratu vyloučených hráčů z trestné lavice nám dal Jirka Hanzlík gól a pak jsme dostali ještě jeden. Potom jsme v závěrečné třetině vstřelili kontaktní branku a měli jsme šance na vyrovnání, bohužel jsme nedali. Oni pak dali branku na 3:1 do prázdné brány v poslední minutě. Myslím si, že to byl takový typický zápas ve Varech. Z porážky neděláme tragédii, jedeme dál. Před námi je ještě 51 zápasů, v neděli chceme uspět proti Třinci.

S jakou taktikou jste do zápasu šli?

Nechtěli jsme se příliš tlačit dopředu. Věděli jsme, že Vary budou hodně bránit. My jsme chtěli hrát ze zabezpečené obrany, nehnat se bezhlavě dopředu. Myslím si, že to byl poměrně vyrovnaný zápas.

Myslíš si, že by se zápas vyvíjel jinak, kdybyste v polovině utkání využili dvouminutovou přesilovku pět na tři?

Určitě by se ten zápas vyvíjel jinak. My jsme tu dvojnásobnou početní výhodu sehráli špatně, skoro jsme ani pořádně nevystřelili. Věřím, že se z toho poučíme, sedneme si, rozebereme to. Musíme hlavně do zápasu s Třincem zlepšit přesilovky.

Proběhlo před zápasem nějaké hecování s vaším bývalým spoluhráčem Jiřím Hanzlíkem?

Ne vůbec ne, před zápasem jsme se ani neviděli.

Myslíš si, že úvodní nezdar na vás může zanechat pro nedělní utkání s Třincem nějaké stopy?

Myslím si, že určitě ne. Jak jsem říkal, je to začátek sezóny, před námi je dalších 51 zápasů. Věřím, že zlepšíme přesilovky a proti Třinci zabodujeme naplno.