Skvělá produktivita a závěrečný obrat! Junioři získali cenný skalp Chomutova

Chomutov/Liberec – Juniory Bílých Tygrů čekal v osmém extraligovém kole těžký úkol, mladíci ale dokázali na ledě favorizovaného Chomutova uspět. Piráti dosud ztratili pouze jediné utkání v prodloužení a navrch měli i v utkání s Libercem. Domácí svého soka přestříleli rozdílem třídy, ale Tygři odolali a vždy v pravý čas udeřili. Závěrečný obrat řídil obránce Adam Jandejsek, který vstřelil dvě branky.

Utkání začalo ve velkém tempu. Hned v první minutě se velké šanci ocitl domácí Jiří Fronk, jeho střelecký pokus zastavoval brankář až na brankové čáře. Chvíli na to se poprvé vylučovalo. Na trestnou lavici si to zamířil Daniel Lehnert. Liberci se sice přesilová hra dařila, ale početní výhodu zmařil Hrníčko, který byl po minutě přesilové hry vyloučen za podražení. Po návratu Lehnerta měli Piráti zkrácenou početní výhodu, kterou se jim však nepodařilo využít.

V páté minutě se okolo branky obtočil Vrána, jeho pokus však skončil na Vaněčkovu betonu a ani následná dorážka se neujala. První branka padla až v osmé minutě, kdy krásnou souhru předvedli domácí. Přihrávkami na jeden dotek se k puku dostal Tomáš Paleček a nemýlil se.

Vedení Pirátům vydrželo necelé dvě minuty, kdy jako blesk z čistého nebe udeřil Martin Žďárský, jenž se prosadil po nenápadném zavezení puku. Domácí tato branka mírně zaskočila a hosté se dostali na koně. Ke konci patnácté minuty toho také využili, na 2:1 zvyšoval pro Liberec Dominik Hrníčko. Posléze mohl skórovat Šťovíček, ale tuto možnost odmítl.

Na začátku druhé části dostali Piráti možnost zahrát si přesilovou hru, což v čase 22:53 využil Jakub Vrána. Hned dvě minuty na to mohl zvýšit Chrpa, jenž ujížděl na Vaněčka úplně sám, svým pokusem ale našel pouze tyč. Piráti chtěli strhnout vedení na svou stranu a ve dvacáté šesté minutě po tečované střele Cestra poskakoval puk na brankové čáře. Domácí se už radovali z branky, ale tu rozhodčí neuznal.

Poté se hra uklidnila až do té doby, než Hlava nastřelil tyč. Piráti dále pokračovali ve své převaze a liberecký Vaněček měl plnou lapačku práce. Ke konci druhé třetiny ještě zahrozil Janák, jeho pokus zlikvidoval brankář zalehnutím puku. Přesně minutu před druhou sirénou se na trestnou lavici odebral liberecký Pilař, za příliš mnoho hráčů na ledě.

Této přesilové hry využili domácí začátkem třetí třetiny, když je do vedení poslal Šimon Szathmáry. Třetí dějství tak začalo stejně jako to druhé. Po této brance domácí dále ohrožovali branku Vaněčka. Při jednom z úniku Pirátů fauloval liberecký Havlas a Piráti tak dostali možnost další přesilové hry. V té nejprve Liberec nastřelil tyč, pak si ale puk vzali Piráti, přejeli s ním hřiště a na 4:2 zvyšoval Jiří Fronk.

Prakticky hned po vhazování vrátil libereckým jednobrankovou ztrátu Dominik Vlk. Branka liberecké hráče nakopla a síly se rázem srovnaly, Bílí Tygři dokázali brzy opět skórovat. Domácí brankář Dvořák na střelu Daniela Svobody ještě dosáhl, ale na následnou dorážku Adama Jandejska, již nikoliv. Liberec tak opět rovnal stav zápasu.

Piráty však inkasovaná branka povzbudila a Liberec zatlačili. Gólman Vaněček ale svůj tým znovu podržel. Za to se mu tři minuty před koncem spoluhráči odvděčili, když se v tlačenici před brankou stihl nejlépe orientovat Adam Jandejsek a usměrnil kotouč do branky. Nic dalšího se už v zápase nestalo a Tygři tak porazili Piráty 5:4.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): "I takové zápasy bývají. Sedm tyček, nespočet stoprocentních příležitostí. Po druhé třetině to mělo být alespoň 6:2. Byli jsme nepozorní v defenzivě a v bráně. Za stavu 4:2 si někteří naši zkušení hráči dovolili začít podceňovat určité maličkosti. Následně přišel gól, nebo spíše lob, který zápas asi nejvíce ovlivnil. V hokeji se tedy moc nevidí, aby přes hlavu stojícího gólmana zapadl puk do brány. Na to se však nesmíme vymlouvat. Byli jsme nedůrazní v koncovce, netrpěliví asi i málo koncentrovaní. Několik zaváhání, podcenění a výsledek 4:5 je na světě."

Petr Haken (Bílí Tygři Liberec): "Ve třetí třetině jsme měli velké štěstí. Chomutov byl po většinu zápasu lepším mužstvem. Rozhodně byli důraznější a šikovnější. Nám dobře zachytal brankář. Myslím, že od půlky zápasu jsme začali stačit soupeřovi i fyzicky. O to štěstí jsme se poprali a nakonec jsme vše zvládli. Musím ovšem uznat, že domácí byli po většinu zápasu lepším týmem."