Souboj prvního se třetím! Tygři narazí na Plzeň

Liberec - Bílé Tygry čeká v nedělním odpoledni náročná prověrka. Do Home Credit Arény přijede plzeňská Škoda, která se bude chtít osamostatnit na třetí pozici extraligové tabulky. K tomu ale svěřenci trenéra Michala Straky nutně potřebují získat body.

Vypjaté duely

Souboje šelem s Plzní bývají vždy na ostří nože. V letošní sezóně se Tygři radovali dvakrát. Ze západních Čech si totiž odvezli všechny body za výhry 3:1 a 4:2. V Home Credit Aréně se však v rámci šestnáctého kola podařilo zvítězit Škodě 6:5 po samostatných nájezdech. Svěřenci trenéra Michala Straky jsou společně s olomouckými Kohouty i v poslední čtvrtině soutěže jediným týmem, který dokázal libereckou tvrz vyloupit.

Do nového roku ale Plzeň nevstoupila ideálně. Z devíti zápasů dokázala ovládnout čtyři. Poslední dvě výhry si modro-bílí navíc připsali až v dvou minulých kolech, když nejprve přehráli Karlovy Vary 3:0 a poté Pardubice 4:1.

Drtivá síla

Oba celky nefigurují na nejvyšších příčkách pouze v celkové tabulce. Jejich síla spočívá také ve výborně zvládnutých herních situacích při nestandardním počtu hráčů na ledové ploše. Liberečané mají v početních výhodách 23,86% úspěšnost (2. místo), Západočeši poté 19,07%, přičemž jim v této dovednosti patří celková čtvrtá pozice.

Jak naše mužstvo, tak Plzeň navíc skvěle zvládají i oslabení. Oba celky si v této herní činnosti připsaly více než 85% úspěšnost. Tygři inkasovali v početní nevýhodě šestadvacetkrát, tým sídlící v Home Monitoring Aréně obdržel pouze o jednu trefu soupeře více.

Kubalík prostřelil Lašáka

Souboj gólmanů

Utkání bude zajímavé sledovat i z pohledu brankářské dvojice Machovský-Lašák, která podává v dosavadním průběhu sezóny vynikající výsledky. Slovenský brankář se pyšní statistikou 1, 89 obdržené branky na zápas a téměř 92% úspěšnosti zásahů. V posledních třech domácích soubojích s Olomoucí (4:0), Vítkovicemi (2:0) a Kometou (2:0) navíc neinkasoval a drží tak již společně s druhou polovinou zápasu s Pardubicemi již 212 minut trvající neprůstřelnost!

Machovský dosáhl 92,25 % eliminovaných střel soupeře a průměru 2,31 obdrženého gólu. V posledních dvou zápasech vychytal svému celku vítězství, přičemž z 50 střel inkasoval jednou. Na to, kdo bude ze zmiňované dvojice úspěšnější si budeme muset počkat do nedělních 17 hodin a 20 minut.