St. dorost: Mladí Tygři vydolovali u Rebelů bod

Havlíčkův Brod/Liberec – Po páteční jasné výhře 5:2 nad Hradcem Králové odjeli starší dorostenci bojovat o další tři extraligové body do Havlíčkova Brodu. Bílí Tygři vedli po první třetině na ledě Rebelů 2:1, domácí ale zápas otočili a Libereckým hrozilo, že odjedou s prázdnou. Necelou minutu před koncem se při hře bez brankáře prosadil Nikita Špakov a srovnal na 3:3: Prodloužení ale sedlo lépe Rebelům, kteří tak vyhráli 4:3.

Do zahajovací třetiny vstoupili lépe domácí, kteří se začali tlačit do útoku, ale hosté z Liberce začali postupně přebírat otěže zápasu na svou stranu. Hodně jim k tomu pomohla i branka, kterou vsítil po tlaku v útočném pásmu a především chytré nahrávky spoluhráče Josefa Mikysky, hostující kapitán Patrik Urban, který si sám před brankou položil gólmana Dolejše a zavěsil. Liberečtí pokračovali v aktivní hře a Dolejš se rozhodně nenudil. Na druhé straně mohli vyrovnat Kozlík se Špringlem, ale prvně jmenovaného vychytal brankář Sobotka a druhému se z dorážky nepovedlo přesně zacílit. Ve třinácté minutě měl dost prostoru domácí kapitán Wasserbauer, ale jeho pokus zlikvidoval brankář Sobotka. O minutu a třičtvrtě později už ovšem kapituloval, když slibně se rozjíždějící přečíslení 3 na 1 vyřešil Petr Turekindividuální střelou, kterou ještě stihl gólman Sobotka vykopnout betonem, ovšem dojíždějící Tomáš Chlubna bleskově vrátil kotouč zpět do Sobotkovy branky a vyrovnal - 1:1. Hra se poté vyrovnala, a když se již zdálo, že třetina skončí plichtou, tak se puk dostal po ose Patrik Urban - Josef Mikyska a zakončující Jan Kouba, který dostal od Mikysky ideální pas před branku a nedal Dolejšovi šanci, když se sám před poloodkrytou brankou nemýlil - 1:2.

Druhou část začali lépe Rebelové, o čemž svědčí i vyrovnávací branka, kterou vstřelil po minutě a pěti vteřinách od začátku druhého dějství domácí kapitán Jan Wasserbauer, který těžil z milimetrové přihrávky před poloodkrytou branku od Radka Špringla, jako správný kapitán se s pukem nemazal a zacílil přesně - 2:2. Hosté se mohli vrátit zpět do vedení v přesilové hře, kdy usedl za katr brodský obránce Kulhánek, ale proti Jandejskově střele, kterému přiťukl puk Mikyska, se vytáhl brankář Dolejš, jenž vytáhl výtečný zákrok lapačkou. Brankář Dolejš působil v dnešním utkání velice jistě a to ukázal i proti Urbanovi, který do něj zbytečné zajel. Podobně jako Dolejš působil i liberecký Sobotka, který ukázal své schopnosti hlavně proti Špringlovi. Více zaměstnanějším byl ovšem havlíčkobrodský Daniel Dolejš, který zneškodnil dva nebezpečné projektily od loni ještě obránce Rebelů Michala Plutnara.

Třetí část začali aktivněji Liberečtí, ale byla to jen dokola obehrávaná písnička, jelikož brankář Dolejš ukazoval, proč je členem reprezentační šestnáctky. První vážnější akci vyprodukovali domácí hostitelé, konkrétně obránce Šulák, který vyslal tvrdou dělovku na branku soupeře, ale gólman Sobotka vytáhl skvělý zákrok lapačkou. Stále tedy trval stav 2:2 a to i po Špringlově dělovce, která k nespokojenosti domácích příznivců skončila mimo tři tyče Sobotkovy svatyně. V této části byla hra vyrovnaná a objevovalo se dosti nepřesností, ale obrany fungovaly spolehlivě. Výrazněji o sobě dal vědět i útok, sice pět minut před koncem a to hned s gólovou radostí, když přihrávku Libora Šuláka zužitkoval Lukáš Žemlička, který udělal velký nápřah, jeho pumelice přošla mezi Sobotkovými betony a zastavila se až o síťku v pravém dolním rohu jeho branky, díky čemuž Rebelové poprvé v zápase vedli - 3:2. Severočeši se následně tlačili do útoku, ale inkasovali, když Žemličkovu ránu přizvedl Špringl - k radosti Severočechů a smůle domácích vysokou holí, a tak rozhodčí gól neuznali. Hosté se přeci jen dočkali vyrovnání, když si vzali oddechový čas a následně zkusili hru bez brankáře. Hned po buly nezamířil přesně do odkryté branky Wasserbauer a sudí odpískali icing. Okamžitě po dalším vhazování začal nápor Tygrů, ze kterého vzešla i střela Adama Dlouhého, který sice branku netrefil, ale kotouč se odrazil od zadního mantinelu přímo k Nikitu Špakovi, jenž ho pohotově uklidil za Dolejšova záda a ustanovil dělbu bodů - 3:3.

V prodloužení byla vidět opatrná hra, protože ani jeden z mančaftů nechtěl udělat jakoukoli chybu, která by ho stála bod. Ten ovšem musel někdo ukořistit, a nakonec se tak stalo k radosti domácích fanoušků na straně Rebelů. Střelu Kryštofa Kulhánka, kterou neudržel brankář Sobotka, dorazil Miroslav Račanský a rozhodl toto utkání - 4:3.