Starší dorost si z Hradce Králové odvezl debakl

L i b e r e c – Devět branek inkasovali hráči staršího dorostu v Hadci Králové v rámci sedmačtyřicátého kola extraligy a potvrdili, že se jim na východočeském ledě vůbec nedaří. V letošní sezóně dostali totiž už od Hradce dvakrát nařezáno a pokaždé to bylo devět branek. Jediný čestný úspěch vsítil Tomáš Beníšek po asistenci Matěje Psoty. Napravit svou reputaci mohou Bílí Tygři v pondělí doma proti Litvínovu.

K poslednímu ze čtyř po sobě jdoucích zápasů zacestovali Bílí Tygři na východočeský led a vstup do zápasu jim vůbec nevyšel. Únik Půlpána ze třetí minuty dokázal Blažek ještě lapit, ale tečovanou střelu Milana Vláška už zastavit nedokázal a domácí celek tak šel do vedení – 1:0. I nadále byli Východočeši aktivnějším celkem a gólman Liberce se v brance rozhodně nenudil. Další důležitý zákrok severočeského mladíka přišel v desáté minutě, kdy dokázal znervóznit Hradeckého a ten poslal kotouč ve stoprocentní příležitosti mimo.

Srovnáno mohlo být ve čtrnácté minutě po chybě Poláčka, jenže Kouba na Pavelku nevyzrál. Další radost na domácí střídačce přišla v čase 15:37. Zdeněk Čáp vypálil od modré a Blažek si srazil jeho dělovku hokejkou za vlastní záda – 2:0. Bílí Tygři i ve zbytku prvního dějství nestačili a jejich gólman byl neustále plně zaměstnán. V závěru třetiny mohl snížit Miškovský, Pavelka se proti jeho pokusu blýskl perfektním zákrokem.

Vstup do druhé periody vyšel lépe hostů. Hradečtí začali hrát pasivně a přesně toho využili modrobílí. Psota našel přesným pasem Tomáše Beníška, který střelou mezi betony procedil Pavelku – 2:1. Nadšení z první branky opadlo po necelé minutě. Rozhodčí nařídil trestné střílení a Aleš Půlpán si s touto nabídkou věděl rady, když bekhendovým blafákem nedal Blažkovi šanci – 3:1. Dvě minuty na to mohl Půlpán vsítit svou druhou branku v zápase, ale svůj bekhend nedokázal stlačit mezi liberecké tři tyče. Liberecká noční můra ale měla teprve začít. V čase 27:01 byl už náskok Východočechů třígólový. Jiří Světlík se vydal zpoza branky před Blažka a ukazatel na tabuli se opět měnil – 4:1. Zvednout tygří prapor se pokusil Morong, ale recept na Pavelce nenašel.

To hosté naopak gólový recept na Blažka našli a podávalo se brankové menu. Vít Hradecký zůstal v jednatřicáté minutě osamocen před podješťedskou brankou a v pohodě zvýšil domácí náskok – 5:1. Obrana Liberce v tu chvíli připomínala pořádně děravý ementál. Východočeši pořádali jeden gólový nájezd za druhým, ale severočeský brankář byl proti. Postupně na něm troskotali Valášek, Čáp, Filip, Půlpán a Světlík. Do kabin se tak šlo za čtyřbrankového vedení Hradce Králové.

Obraz hry se ve třetí periodě neměnil a ČEZ Arena byla svědkem dalších branek. Po dvou minutách od zaznění sirény zahajující další část hry našel Světlík Víta Hradeckého a ten z úhlu procedil Blažka – 6:1. Hradec byl i nadále hladový po gólech a další přidal šest minut před koncem zápasu. Tygří brankář se vydal za vyhozeným toušem, jenže u něho byl rychleji Milan Vlášek a do prázdné branky dal jeden ze svých nejlehčích gólů kariéry – 7:1.

Gólové hody Východočechů tím ale zdaleka nekončily. Frk našel před brankou Lukáše Gabriela, který ač byl na kolenou, tak dokázal zvednout gumovou pryž pod liberecké víko – 8:1. Po pětačtyřiceti vteřinách už hrozila ostudná desítka. Po obrovském tlaku zvýšil už tak dostatečný náskok Hradce Filip Ropický a po deváté rozesmutněl hostující lavičku – 9:1. Další branka i přes obrovský tlak Východočechů nepadla a utkání skončilo jasným vítězstvím 9:1.