Starší dorost vyprovodil Spartu výpraskem 10:0

L i b e r e c – Liberecký starší dorost si v pátečním utkání jasně poradil s pražskou Spartou, kterou přehrál 10:0. Brankář Aleš Stezka si v zápase připsal 42 úspěšných zákroků a udržel čisté konto, Zdeněk Král se na výhře podílel hattrickem.

Vstup do utkání vyšel domácím na jedničku. Dominik Lakatoš přesně vyhrál buly na hokejku Zdeňka Krále, který z první prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Rychlá branka dodala Liberci odvahu a ti tak byli značně aktivnější. K druhé brance jim však pomohla hrubá chyba soupeře při střídání, kdy Albert Janele sebral na modré čáře puk a vzhledem k tomu, že oba hostující beci střídali, měl před sebou volnou cestu až k bráně. Zde poté trochu se štěstím prostřelil Pírse a zvýšil skóre.

O minutu byl rozdíl již tříbrankový. Ve skrumáži na brankovišti se nejlépe zorientoval Jan Ordoš, který posunul volný kotouč do odkryté klece. Následně však liberecké hráče čekalo více než minutu dlouhé oslabení tří proti pěti. To přestáli hlavně díky skvěle chytajícímu Aleši Stezkovi, který se při mnoha šancích musel pořádně ohánět. Skóre se pak v první třetině měnilo už pouze jednou, když ve třinácté minutě našel Tomáš Tržický v mezikruží volného Zdeňka Krále, který podruhé nekompromisně zakončil.

Ve druhé dvacetiminutovce byla také k vidění branka v první minutě. Matouš Bělohorský objel bránícího hráče a tváří v tvář brankáři nekompromisně zakončil. Po necelé půlhodině byl rozdíl šestibrankový, když Miroslav Hylena tečoval Divilovu střelu od modré. Sparta se zdála být odevzdaná a neměla příliš šancí.

Bílí Tygři tlačili a měli spoustou nebezpečně vypadajících šancí, ale Pírs odolával. Nakonec přeci jen přišla sedmá branka, Zdeněk Král dostal od Michala Gecka zcela přesný pas a střelou přímo pod víko zkompletoval hattrick. Zvýšit mohl ještě Filip Chlum, který projel od poloviny hřiště přes dvojici obránců až před branku, ztroskotal však na Pírsovi, po dvou třetinách tak svítilo na světelné tabuli skóre 7:0.

Závěrečná perioda už se hrála téměř pouze z povinnosti. Liberečtí se s luxusním náskokem nikam nehnali, Sparta zase ve svých šancích narážela na Aleše Stezku v domácí brance. O konečnou úpravu skóre se postarali Michal Gecko, Samuel Solenský a čtyři minuty před koncem Radek Šír. Pražané si tak z Liberce odvážejí vysokou porážku 0:10.

Jiří Vozák (Bílí Tygři Liberec): „Výborně se nám vydařila první třetina, kdy jsme dali čtyři góly a ještě ustáli více než minutové oslabení tři proti pěti. Hráli jsme zodpovědně zezadu, kluci často stříleli a měli radost ze hry. Byl to od nich téměř neskutečný výkon.“

Pavel Geffert (HC Sparta Praha): „Není příliš co hodnotit. Byla to od nás zoufalost, trapnost, téměř až historická ostuda.“