Starší dorostenci rozstříleli Písek 7:4

Písek/Liberec - Mladé naděje Bílých Tygrů opět válí. Tentokrát si smlsli Liberečtí na Písku, který přestříleli 7:4. O vítězství starších dorostenců se rozhodlo v posledních pěti minutách, poté co se do písecké klece v rychlém sledu trefili Patrik Maďar, Matěj Psota a Ladislav Bittner.

Na první přerušení se nemuselo dlouho čekat. Po šestnácti vteřinách se hra pro nepovedenou přihrávku Jihočechů přerušovala a pískalo se zakázané uvolnění. Ve třetí minutě Tygři okupovali branku domácích, přičemž nejblíže vstřelení gólu byl útočník Maďar, z těsné blízkosti ale na Doubka nevyzrál. Hostující brankář si sáhl na puk až na začátku páté minuty, kdy pod lapačku skryl kotouč pronikajícího Homoly. V čase 7:19 se poprvé vylučovalo a Písečtí bleskově, již po sedmi vteřinách, početní výhodu využili. Po rychlé akci se stal prvním přemožitelem gólmana Krkošky Slabý a poslal svůj tým do vedení. Krátce po úvodní brance utkání putoval další hráč Tygrů k menšímu trestu a přesilovka Písku se po minutě přeměnila ve dvojnásobnou.

V převaze dvou hráčů obsadili Písečtí pásmo soupeře a vytvořili si kolem Krkoškovy branky přesilovkový vzorec. Dlouhé kombinaci ale chyběla střela, a tak liberecký gólman téměř nemusel zasahovat. Krátce poté následovala hra ve čtyřech. Snížený počet hráčů vyhovoval hostům a v polovině patnácté minuty bylo vyrovnáno, když puk za Doubkova záda propašoval . Netrvalo dlouho a obrat byl dokonán. Po dvaapadesáti vteřinách lovil Doubek podruhé během krátké chvíle, když jej zblízka překonal Daniel Miškovský.

Na začátku druhé části se vylučovalo, a to na obou stranách. Hra ve čtyřech přinesla vyrovnávací trefu domácích, když ležícího Krkošku z dorážky pokořil Šoltéz. Po vstřelené brance domácích hra evidentně přitvrdila a na ledě bylo k vidění hned několik ostřejších zákroků. Vrátit vedení na stranu hostů mohl Urban, svůj samostatný průnik ale nedokázal ideálně zakončit. Obrovskou šanci měli Liberečtí ještě v jedenatřicáté minutě, kdy se Tygři snažili doslova natlačit puk do branky. Výsledkem celého snažení nakonec byli dva hráči Písku putující k menším trestům. Při dvojnásobné početní převaze si hostující hráči vytvořili před Doubkovou klecí obrovský tlak, přičemž Bittnerova střela skončila v brance Písku. Pro postavení hostujícího hráče ale nemohla být uznána.

Urputné snažení Tygrů pokračovalo i nadále, navrátit ztracené vedení se ale Severočechům v dlouhé početní převaze dvou hráčů nepovedlo. Teprve v pětačtyřicáté minutě se hosté dočkali. Přesným zakončením po ledě se mezi střelce zapsalTomáš Příkazský a Tygři opět vedli. Branka dodala hostům sebevědomí a vylepšit náskok Liberce mohl krátce po třetím gólu ještě Miškovský, svůj dravý průnik ale nasměroval vedle. Ke druhé přestávce tak odešli s brankovým náskokem hostující Tygři.

Brankové hody se rozjely ve velkém teprve ve třetí třetině, kdy do obou dvou branek dohromady napadalo šest přesných zásahů. Vše odstartovala ve dvaačtyřicáté minutě střela Daniela Miškovského, proti které Doubek nestihl zasáhnout. Na dostřel ještě vrátil Jihočechy dorážkou do odkryté části klece Pich, pak už ale měli slovo prakticky jenom hosté. Necelé tři minuty před koncem prostřelil zblízka Doubka Patrik Maďar, o dvě minuty později si pak stejně počínali Matěj Psota a Ladislav Bittner, jejichž dva góly dělilo pouhých sedmnáct vteřin. V závěru utkání ještě bylo proti hostům nařízeno trestné střílení, kterého povedeným blafákem využil Radosta, který definitivně uzavřel skóre. Písek ve čtvrtém kole podlehl Bílým Tygrům 4:7.

Milan Mazanec (Písek): „Sehráli jsme mnohem lepší utkání než proti Českým Budějovicím. Myslím, že ze sebe mužstvo dostalo maximum, jen bychom potřebovali trochu štěstí a hlavně, aby nás podrželi gólmani. Oproti jiným zápasům se konečně v naší hře objevilo několik herních činností, které jsme nacvičovali. Především individuální věci jako je hra do těla nebo obsazování hráčů. V tomhle vidím obrovské zlepšení, které nám dává naději do dalších soubojů.“