Ohlédnutí za zápasem

Tomáš Urban v utkání s chemiky pod lupou

L i t v í n o v - Fanoušci na oficiálním tygřím facebooku si do pátečního seriálu „Pod lupou“ vybrali Tomáše Urbana, který v anketě těsně porazil Martina Čakajíka. Libereckého dlouhána jsme v utkání s chemiky sledovali. Naše postřehy si můžete přečíst v následujícím článku.

Důležité momenty libereckého hráče v utkání

2:39 – Tomáš Urban se poprvé objevuje na ledě Zimního stadionu Ivana Hlinky. Nastupuje jako centr třetí formace s křídly Duškem a Bártou. Při svém prvním doteku s pukem vyhraje buly.

6:08 - Za jednobrankového vedení se jeho formace dostane po tlak a právě dlouhán Bílých Tygrů vyhodí puk z vlastní třetiny a jede střídat.

9:35 - Hübl se řítí v nebezpečné šanci na Vošvrdu, ale liberecký centr ho dojede a svými dlouhými pažemi mu čistě odebere kotouč.

Tomáš Urban nasbíral hned devět střídání v oslabení proti Litvínovu.

18:53 - Do devatenácté minuty nasbíral Tomáš Urban tři vyhrané buly a svou čtvrtou okořenil asistencí. Své vhazování v útočném pásmu přiklepl Lukáši Dernerovi, který nedal Volkemu šanci. Mladý útočník má asistenci.
37:50 - Liberec je často pod tlakem a zásobuje trestnou lavici. Na oslabení je specialista Tomáš Urban, který si ve druhé periodě připsal hned čtyři střídání v početní nevýhodě.
41:40 - Sprintuje do útočného pásma za kotoučem a v dobré šanci ho fauluje Gerhát. Litvínovský hráč dostává dvě minuty a Tomáš Urban zůstává ležet na ledě. Po chvilce ale odchází střídat. Bude se hrát 4:4, Bílí Tygři totiž byli v oslabení.

44:00 - Další skvělý obranný zákrok nejvyššího muže v tygří sestavě. Špičkou hokejky obere Trávníčka o kotouč.

59:50 - Těsně před závěrečnou sirénou se zapíše Tomáš ještě jednou do statistik. Za brankou Vervy dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění.

Osobní statistiky:

Ice-time celkem: 12:39 Počet střídání: 21 Přesné přihrávky: 5 Nepřesné přihrávky: 1 Střely: 0 Zblokované střely: 0 Hity: 0 Vyhraná vhazování: 9 Prohraná vhazování: 3

Góly: 0 Asistence: 1 Body: 1 Trestné minuty: 2 +/-: +1
Tomáš Urban hodnotí svůj výkon:
"V dnešním utkání jsem se cítil dobře. Důležité ale bylo, že jsme dnes vyhráli. Poslední dobou nám to celkem lepí, takže proměňujeme celkem dost šancí. Vyšla nám dobře první třetina, takže jsme si po ní řekli, že musíme neustále dodržovat svůj systém. Udělali jsme tam ale nějaké chybičky a soupeř zápas zkorigoval.“