Tři neubráněné přesilovky rozhodly zápas

B dorost Bílých Tygrů si na své konto připsal porážku s Mostem, utkání rozhodly tři využité přesilovky ze strany hostů v rozmezí osmi minut. Z domácích se do statistik nejvýrazněji zapsal David Pokorný, který vstřelil gól a na další přihrál. Ani to ale nestačilo na zisk bodů.

Do poslední čtvrtiny dorostenecké ligy vstoupili domácí Bílí Tygři pod vedením nového trenéra. Jiřího Vozáka (odešel do Jablonce n.N.) nahradil Milan Skrbek. Stejně jako jeho předchůdce, i on nominoval k utkání 11 starších žáků.

Bílí Tygři nastoupili v brance s Dulákem a se třemi kompletními pětkami, na šanci čekali ještě útočníci Coufal a Knap. Od úvodních minut se hrál vyrovnaný hokej, náznaky šancí na obou stranách likvidovali brankáři. Hosté začínali být postupem času doraznější, v některých fázích se projevovala jejich fyzická převaha, zvlášť když byl na ledě třetí útok domácích, který tvořili fyzicky menší hráči. Střelecké štěstí ale neměl ani jeden tým, takže první dějství skončilo bez branek.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí. Hned v úvodu zabojoval Beníšek v rohu, puku se zmocnil Knap a přihrávkou našel Davida Pokorného, který střelu z otočky po ledě nasměroval na branku. Co střele chybělo na důrazu, to měla naopak v přesnosti, a tak zapadla přesně k tyči do branky. Bílí Tygři se ujali vedení 1:0. V dalších minutách měli domácí ještě menší šance, ale hosté se postupně zvedali. Ve 27. minutě sehráli velmi dobře přesilovku a Záděra vyrovnal na 1:1. Inkasovaný gól domácí nahlodal, navíc zbytečně faulovali, a tak mohli hosté znovu předvést svoji přesilovkovou souhru. Ve 32. minutě ji zakončil Rosol a hosté šli do vedení. A do třetice všeho zlého, ve 35. minutě, znovu v přesilovce zvýšili hosté na 3:1, střelcem byl znovu Záděra. Domácí odpověděli tím nejlepším způsobem, tlakem a následným závarem. Z něj vytěžil hned ve 36. minutě kontaktní gól Libor Slánský. Ve 39. minutě při hře 4 na 4 ale lehce chyboval brankář Dulák a hosté zvýšili na 4:2 po střele Ehrlicha. Ihned po buli podnikli domácí výpad, ale Koubovu přihrávku nedokázal Hloušek zamést do prázné poloviny branky. Po druhé třetině tak hosté vedli 4:2.

Třetí třetina byla ve znamení náporu domácích, ale bohužel chyběla častější střelba. Přesto měli velké šance Urban, Hloušek a Příkazský, ale nikdo z nich neuspěl. Hosté hráli na udržení výsledku a to se jim dařilo. V 55. minutě sice odešel předčasně pod sprchy hostující Ehlich, který svojí hokejkou doslova "ťal" Čechuru přes hlavu, ale ani dlouhá přesilovka nepřinesla gólový efekt. Bílí Tygři si tak připsali další porážku.