Tygří dorost si poradil s Mountfieldem

L i b e r e c - V rámci třicátého kola extraligy dorostu přijel do Liberce jihočeský Mountfield a po šedesáti minutách se z výhry radovali domácí. Základ k zisku tří bodů položili útočníci Patrik Maďar a Daniel Miškovský. První jmenovaný si připsal dva body, druhý zaznamenal vítězný gól.

Po úvodním oťukávání si první šanci vytvořili hosté, pokus Pesjaka Krkoška vyrazil. Na druhé straně se podobně vedlo domácímu Říhovi, který vyzkoušel Bláhu z mezikruží. Vyložené šance přišly až v polovině první části. Nejprve po zmatcích v libereckém brankovišti střílel kousek vedle Rousek a o necelou minutu později už se diváci ve Svijanské Areně dočkali branky. Tygři využili špatného střídání hostů, Bartejs našel úplně volného Patrika Maďara, a ten střelou pod horní tyč nedal Bláhovi šanci.

Pak si hosté zahráli přesilovku, ta se jim ale příliš nevydařila a naopak v ní mohli Tygři svůj náskok navýšit. Miškovského únik ale skvěle jihočeský brankář vyrazil, podobně jako o chvíli později šanci Moronga. Liberečtí své šance nevyužili, a tak přišel trest, když se v devatenácté minutě po zmatcích v brankovišti důrazem prosadil Vladimír Zvoník a vyrovnal na 1:1.

Domácí nastoupili do druhé třetiny v brance s Jelínkem, který nahradil Krkošku. Novic v libereckém brankovišti ale příliš práce neměl, protože mnohem aktivnější byli Severočeši. Převahu dokázali Tygři zužitkovat v šestadvacáté minutě, ve které Rohalovo nahození uklidil do branky Daniel Miškovský – 2:1. Hosté byli neškodní a ve hře je držel jen nejlepší muž zápasu - brankář Ondřej Bláha, který si připsal výtečné zákroky proti akcím Urbana, Slivky a Moronga. Jihočechům se nedařilo navíc ani v přesilovkách, a po čtyřiceti minutách tak vedli domácí 2:1.

Úvod poslední části ale přeci jen patřil hostům. Jelínka prověřil jedovatou střelou Trummer a chvíli po něm i Rousek. Asi nejvýhodnější příležitost měli hráči Mountfieldu v osmačtyřicáté minutě, když hráli déle jak minutu v pěti proti třem. Jihočechům se dokonce podařilo dostat kotouč za brankovou čáru, hlavní sudí ale nemohl branku kvůli úmyslnému kopnutí uznat. Když už hráli Liberečtí ve čtyřech, ujeli Miškovský s Morongem, střelu druhého jmenovaného ale opět zneškodnil jihočeský strážce svatyně.

Definitivní rozhodnutí přinesla třiapadesátá minuta a přesilovka domácích. V ní se po střele Slivky dokázal prosadit Matěj Psota a zvýšil na 3:1. Hosté pak ještě zahrozili při akci Zvoníka, Jelínek už ale neinkasoval a ze zisku tří bodů se tak radovali domácí.