Tygři hrají na ledě devátého Znojma

V posledním extraligovém utkání se Tygrům opět podařilo naplno bodovat a na to určitě budou chtít navázat i na ledě Orlů. Ti v posledním kole dokázali zvítězit v Ústí nad Labem v prodloužení. Dle postavení týmu v tabulce se může zdát, že je Liberec mírným favoritem, ve Znojmě to však nebude mít jednoduché. Znojmo je sice až na devátém místě tabulky, ale jeho zápasy jsou velmi vyrovnané. Až na první kolo rozhodovala vždy v jeho zápasech jen jediná branka. A to v několika případech dokonce až v prodloužení, nebo při samostatných nájezdech. Utkání se hraje ve čtvrtek od 17:25 v Hostan aréně a můžete ho sledovat v podrobné online reportáži. Zápas bude rovněž živě vysílat ČT2.

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI

Během léta se kádr Orlů sice pozměnil, ale jména, která odešla, se Znojemským podařilo nahradit. Odešel Roman Němeček do Slavie a Vladimír Říha do Jihlavy. Hostování navíc skončilo Davidu Nedorostovi, Michalu Tvrdíkovi a Ondřeji Křížovi. V průběhu této sezóny ještě odešel útočník Lubomír Vaškovič do Senice. Na místa těchto hráčů postupně přišli Tomáš Demel ze Vsetína, Tomáš Čachovský z Jihlavy, Radim Tesařík z Třince, Tomáš Troliga z Prešova a Lukáš Chmelíř a Radek Procházka z Vítkovic.

Orli v posledním zápase na ledě Ústí přerušili šňůru tří prohraných zápasů v řadě. Na domácím kluzišti mají však prozatím zápornou bilanci. Prohráli zde ze tří zápasů hned dvakrát. Do kádru se postupně vracejí zranění hráči, kteří Orlům chyběli v předešlých zápasech. Nenastoupí tak jen stále zraněný kapitán Radim Bičánek a otazník vysí nad startem Jiřího Trvaje. Nejproduktivnějším hráčem Znojma v dosud odehraných zápasech je Martin Růžička, který nasbíral šest bodů za dvě branky a čtyři asistence.

Třetiny: 1:1, 0:0, 1:1 – 0:1.
Branky: 13. Janků (Pazourek), 56. Novotný - 14. Tesařík (Erat), 47. Haman (Čachotský), 63. Chmelíř (Dopita).
Vyloučení: 5:5, navíc Zápotočný (Ústí) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4932.

HC Ústečtí Lvi: Přikryl - A. Novotný, Vágner, Zeman, J. Evan, Houdek, Ficenc, Pojkar, Zápotočný - Janků, Pazourek, Antoš - Míka, A. Nedorost, Liščák - Špirko, T. Martinec, Klimt - Šaffer, F. Mrázek, Hašek.

HC Znojemští Orli: Kameš - Tesařík, Jareš, Mojžíš, Chvátal, Chmelíř, Kotaška, Vyrůbalík, Švrček - Demel, Dopita, Erat - Selingr, R. Procházka, M. Růžička - Plášek, Haman, Čachotský - Beroun, Meidl, Padělek.

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

Bílým Tygrům se v posledním utkání povedlo na vlastním ledě otočit zápas s Třincem a nakonec zvítězit v poměru 4:2. Obrat načal Jiruš, který se trefil v přesilovce pěti proti třem a srovnal na jedna jedna. V téže minutě v pokračující přesilovce pět na čtyři dostal domácí do vedení Plodek. Vítězný gól vstřelil Moravec.

Tygři se v zápase s Orli budou muset obejít bez dlouhodobě zraněného Pletky a zřejmě i bez Petra Šachla, který by už ale pomalu měl začínat s tréninkem. Jako nejproduktivnější Tygr bude do zápasu vstupovat Leoš Čermák, který má stejně jako znojemský Martin Růžička šest bodů. Tentokrát však za pět branek a jednu asistenci.

Bílí Tygři v minulém kole:

7. kolo Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec 4:2

Třetiny: 0:1, 2:0, 2:1.
Branky: 9. Jiruš (Zíb), 29. Plodek (Klimenta), 44. Moravec (Jiruš), 60. Čermák - 9. Skořepa, 53. Tomík (Sekeráš).
Vyloučení: 6:7. Využití: 3:1. Diváci: 4415.

Bílí Tygři Liberec: Hnilička – Žabka, Zíb, Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Derner – Novák, Pabiška, Procházka – L. Čermák, Kašpařík, Nedorost – Klimenta, Plodek, Víšek – O. Hruška, Špaček, Jech - Vantuch.

HC Oceláři Třinec: Čechmánek – Sekeráš, Švarný, Seman, Malec, Kroupa, Andersons, Pácal – Zálešák, Polanský, Tomas – Tomík, Štefanka, Steber – Peterek, Martynek, D. Květoň – Korhoň, Kolusz, Skořepa – Stals.

Historická bilance vzájemných extraligových zápasů

Znojmo – Liberec: 5 – 3 – 1 – 3 – 8
Skóre: 53:57

Týmy se v extralize potkali prozatím dvacetkrát. Vzájemná bilance hovoří mírně ve prospěch Bílých Tygrů, ale vzájemné zápasy jsou hodně vyrovnané. Hned v sedmi případech rozhodovalo až prodloužení.