Tygři jedou na Slavii

L i b e r e c - Ve šlágru 23. kola O2 Extraligy se naši hokejisté představí v Sazka Areně. Utkání nebude jen soubojem prvního s druhým, ale také střetnutí týmu s nejlepším útokem, proti týmu s nejlepší obranou.

HC Slavia Praha

Slavia na domácím ledě ještě neprohrála a proti Bílým Tygrům by tuto bilanci chtěla prodloužit. Navíc má soupeři co vracet. Na severu Čech totiž tým kouče Vladimíra Růžičky prohrál 2:5, když čtyřikrát inkasoval v třetí třetině. "Teď jim to chceme oplatit," řekl asistent trenéra Jiří Kalous.

Pro Slavii to bude druhý domácí zápas v řadě. V minulém kole si dokázala poradit s dobře hrajícím Zlínem, i když od sedmatřicáté minuty prohrávala, zvládla nakonec závěr utkání a brankami Hrušky, Supa a Červenky ho dovedla do vítězného konce.

Domácí trenér se bude muset v zápase zřejmě obejít bez Jaroslava Bednáře.

HC Slavia Praha - RI Okna Zlín 3:2

Branky a nahrávky: 44. Hruška (Bednář), 53 Sup (Vondrka), 55. Červenka (Kadlec) - 37. Andrašovský (Rachůnek), 60. Mokrejš (Galvas).
Rozhodčí: Reichert - Pešek, Šátava.Vyloučení: 10:10. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání:0:1, 1:1, 3:1, 3:2.

Sestava v posledním kole

HC Slavia Praha: Svoboda – Žižka, Kadlec, Vašíček, Drtina, Sloboda, Hlavačka, Kolařík, Němeček – Hruška, Tomica, Beránek – Bednář, Červenka, Vondrka - Micka, Rataj, Sup - Duda, Doležal, Růžička ml.

Liberec se po sérii třech domácích zápasů představí venku. Trenér Gregor se na duel těší a doufá, že oba celky předvedou dobrý hokej. "Byl bych rád, kdyby se naplnila velká očekávání. I mě zajímá, co tento zápas přinese. Přece jen už je odehráno dost zápasů a oba celky své kvality prokázaly," uvedl Gregor. Liberec momentálně za Slavií zaostává o tři body, ale vzhledem k tomu, že má výrazně horší skóre, do čela tabulky by se nedostal ani v případě výhry v normální hrací době.

Ve 21. kole si Tygři dokázali poradit s celkem Litvínova, když rozhodující branku vsítil minutu a půl před koncem v přesilové hře nejproduktivnější hráč O2 Extraligy Leoš Čermák. Liberec tak ze třech domácích utkání vytěžil celkově osm bodů.

Trenér hostů se bude muset obejít bez zraněného Pletky, Nedorosta, Bartoviče a Zíba.

Bílí Tygři Liberec – HC Litvínov 2:1

Branky a nahrávky: 2. Zíb (Procházka), 59. Čermák (Pabiška) - 29. Reichel (Hranáč).
Rozhodčí: Šír - Bádal, Pouzar.Vyloučení: 11:13.Využití: 1:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Pinc - Moravec, Jiruš ("A"), Hunkes, Krstev, Žabka, Zíb, Holub, Kočí - Čermák, Kašpařík, Blatný - Klimenta, Plodek ("A"), Víšek - Procházka ("C"), Šachl, Pabiška - Vantuch, Dušek, Špaček.

Postavení týmů v tabulce po 22. kole

1. HC Slavia Praha             91:48	 50
2. Bílí Tygři Liberec	    68:42 47

Historická bilance klubů

V sezoně 2006/2007 vyhráli všechny zápasy Tygři, se skóre 19:8. V této sezoně se týmy potkaly zatím jednou, v Tipsport areně zvítězil Liberec 5:2.