Tygří juniorka ukončila sezonu výhrou v prodloužení

L i b e r e c - Tygří juniorka se chtěla rozloučit s uplynulou sezonou ve velkém stylu, k čemuž měla nakročeno v posledním kole proti Energii Karlovy Vary. Přestože junioři prohrávali, dokázali skóre otočit a tři minuty před koncem zápasu vedli díky trefám Maďara, Psoty, Moronga a Mulače 4:1. Pak ale Energie zázračně srovnala skóre a Tygrům zápas vyhrál až v prodloužení Jakub Mulač. Zápas nedohrály dvě opory libereckého celku, Michal Bulíř, dokráčel do kabiny za vražení na hrazení, a Ján Niko, který dostal trest do konce utkání za bitku s Lukášem Klímou.

Poslední zápas letošní sezony pro liberecké juniory přivedl pod Ještěd silné Karlovy Vary, které vedou tabulku skupiny B a postupují tedy do play-off. Začátek zápasu se odehrál v duchu Tygří bojovnosti, libereckému mužstvu zabraňoval od skórování pouze dobrý brankář Energie Endal. Ten se vyznamenal nejprve v deváté minutě, kdy vyrážečkou krásně zastavil nebezpečnou střelu Ladislava Bittnera od modré čáry. O minutu později zastavil svým betonem na brankové čáře pokus Matěje Psoty, který se k jeho kleci těžce prokličkoval.

Gól nepřinesla ani druhá polovina prvního dějství, kterou otevřel velkou šancí Michal Bulíř, který ale v nebezpečné pozici přestřelil. V šestnácté minutě pálil od hrazení Jan Kouba, kterého zastavila se štěstím pohotová Endalova lapačka. Největší šance přišla až v devatenácté minutě a opět ji vytvořil aktivní Kouba, který nahazoval puk před branku. Tam si najížděl Martin Sobotka, který ale natlačil jednoho z karlovarských beků do brankové konstrukce, kterou tím posunul. Puk se poté odrazil za čáru od Sobotkovy brusle, ale gól platit nemohl.

Druhou třetinu otevřeli hráči Energie, kteří skórovali sedmapadesát sekund po vhazování. Při přesilovce střílel Jan Tomeček, jehož střelu liberecký brankář Blažek vyrazil, na dorážku Miroslava Hudáka už ale neměl - 0:1. Po minutě ale Tygři našli rychlou odpověď. Ke střele se na modré čáře dostal Václav Lacek, vyraženého puku se chopil Jakub Mulač, který zadovkou našel Patrika Maďara, který rozvlnil síť za Endalem - 1:1. Při přesilovce se v šestadvacáté minutě prosadili Tygři jednou, když Matěj Psota otočil skóre - 2:1.

Nedlouho po druhém gólu Tygrů šel domácí tým opět do přesilové hry, kterou málem využil Vít Jonák. Ten pálil ke vzdálenější tyči z pravého kruhu, Endal stačil na jeho pokus zareagovat. Ještě před polovinou zápasu si před Endala vybruslil zpoza branky Jan Kouba, jehož nepřesnou střelu zastavil Endal. Tygři pokračovali v nadvládě, kterou drželi kromě posledních minut prakticky celé utkání. Jeden z přesilovkových centrů před branku Energie tečoval do břevna Matěj Psota. O čtvrt minuty později nahazoval kotouč na karlovarskou branku Dám, jehož nahození našlo cestu do branky díky užitečné teči Davida Moronga - 3:1.

Do třetí třetiny vtrhly oba týmy celkem nečinně, než ale krev v žilách hráčů rozporudila bitka mezi Jánem Nikem a Lukášem Klímou. Liberecký obránce snadno přemohl karlovarského útočníka, který se vůbec bít nechtěl. Vyhraný souboj zvedl Tygrům náladu, když navíc přišla přesilovka čtyři na tři, využil jí po krásném Maďarově pasu Jakub Mulač - 4:1.

Po nevyužité přesilovce Liberce, kdy poslal svůj tým do oslabení Michal Vachovec, začla ledu vládnout Energie. Touhu vyrovnat podpořil svým druhým gólem v utkání Miroslav Hudák v osmapadesáté minutě - 4:2. O necelou minutu později se před Blažka dostal Vojtěch Tomeček, jehož střelu mezi betony dokázal Blažek pouze ztlumit, kotouč se pak dokutálel za brankovou čáru - 4:3. Energetici tedy zkusili hru bez brankáře, která přinesla vyrovnávací branku. Lukáš Klíma Blažka prostřelit nedokázal, dorážku ale poslal do šibenice hrdina Energie Michal Vachovec - 4:4.

Energetici působili jako že už zvládli to co chtěli, v prodloužení bylo ale cílem skórování vítězného gólu. K tomu se opět měli více domácí, které nejprve zastavil Endal při pokusech Skalického a Jonáka. Branka na sebe nechala čekat až do poslední minuty, kdy Maďar našel v mezikruží volného Jakuba Mulače, pro nějz nebylo problémem prostřelit Endala - 5:4. Tygři tedy zakončili sezonu na čtvrtém místě skupiny B, sedm bodů za hranicí postupu do play-off.