Tygří míří na Hanou, kde je čeká utkání o důležité body

L i b e r e c - Nedávná série výher se zastavila na čtyřech zápasech, po kterých následovaly dvě prohry. Kvůli nim se nyní Bílí Tygři nacházejí pouhý bod od sestupové pozice. S tím ovšem mohou něco udělat už v neděli, kdy vyrazí na led Olomouce. Pokud Moravany porazí, jejich náskok na Mladou Boleslav se může zvýšit na čtyři body. Klání vypukne v 17:00.

HC Olomouc

Hanáčtí hokejisté mají jako první o svém působení v barážové skupině jasno. A výsledek to je ten, který si nepřál žádný z týmů. Olomouc je po devíti zápasech na posledním místě čtyřčlenné tabulky se ziskem šesti bodů a sen o postupu do extraligy se jí tak rozplynul.

Na poslední duel s Libercem nemají Kohouti dobré vzpomínky.

Kohouti přitom nezačali vůbec špatně. Po třech zápasech měli na kontě pět bodů a vypadalo to, že právě oni budou pro extraligové týmy nejvážnější potíží. Pak ale přišla černá série, kdy prohráli zbylých šest zápasů, jeden v prodloužení. Hodně bolestivou jistě byla poslední porážka. V Chomutově to už vypadalo na prodloužení, když Kraft v poslední minutě trefil Pirátům výhru.

Olomouc se ale za své působení v prolínací soutěži stydět rozhodně nemusí. Málokdo vůbec postup do baráže čekal a případná pozice zaručující pro příští rok extraligu byla reálná snad jen v myšlenkách nejoptimističtějších fanoušků.

Vzájemné zápasy proti Bílým Tygrům se Hanákům příliš nevydařily. Zatímco v tom prvním dlouho Severočechy trápili, další dva už si liberecké šelmy pohlídaly. Nejvýrazněji dopadl třetí vzájemné zápolení, které Liberec vyhrál poměrem 6:0.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1955
Klubové barvy: červená, bílá
Webové stránky: hc-olomouc.cz
Stadion: Zimní stadión Olomouc (5 300 diváků)

9. kolo baráže: Chomutov - Olomouc      1:0

Liberec zatím nic jistého v baráži nemá, spíše naopak. Postaraly se o dva nepodařené zápasy, nejprve doma s Chomutovem a poté v Mladé Boleslavi. Záchranu Tygrům zkomplikoval hlavně poslední zápas ve středních Čechách. Před zápasem totiž Bílé Tygry a Bruslaře dělily čtyři body a v případě liberecké prohry by se soupeř nepříjemně přiblížil. A to se také stalo, nyní je tak rozdíl mezi týmy pouze jednobodový. Setrvání je ale stále plně v moci podještědského týmu.

Postaví se do branky Tomáš Vošvrda?

Liberečtí se tak nutně potřebují vrátit na pověstnou vítěznou vlnu a Olomouc by měla být ideálním soupeřem. Všechny dosavadní vzájemné zápasy totiž Tygři zvládli, což už bylo ostatně zmíněno výše. Důležitější než tento fakt ale bude zajisté to, jak rychle se hráči oklepou po porážce v Mladé Boleslavi. Prohra o sedm branek jizvy na psychice mladého celku zajisté zanechá.

Trenér Pavel Hynek podle všeho začal v baráži sázet na rotaci mužů v brankovišti, což zatím ve většině případů vyšlo. Proto můžeme jen hodně těžko odhadovat, zda se proti Olomouci postaví do branky Marek Schwarz, nebo Tomáš Vošvrda. Otazníky také visí nad několika hráči do pole, kteří v posledních zápasech z různých důvodů mezi dvacítkou vyvolených chyběli. Bodově se zatím v baráži nejvíce daří Tomáši Pospíšilovi a Radku Dudovi, kteří shodně nastřádali osm kanadských bodů. V závěsu najdeme Tomáše Bulíka, Petra Nedvěda nebo zadáka Martina Čakajíka. A právě na tuto skupinu hráčů budou trenéři jistě spoléhat i tentokrát.