Tygři se na Štěpána představí v Třinci

Naše Bílé Tygry čeká série pěti zápasů na hřištích soupeře. První z nich Liberečtí odehrají ve středu v třinecké Werk Areně. Náš tým se na třineckém ledě představí v této sezóně vůbec poprvé. První dvě utkání se sehrála na ledě Tipsport areny. Oba zápasy skončily výhrou našeho týmu, nejprve výsledkem 4:2, poté dokonce 5:2. Utkání začne v 17:00 hodin.

HC OCELÁŘI TŘINEC

Třinečtí sehráli poslední utkání na svém ledě proti týmu RI OKNA Zlín a výhrou v poměru 5:2 přerušili šňůru šesti prohraných domácích zápasů v řadě. Utkání si sice na začátku zkomplikovali, když už ve třetí minutě prohrávali, nakonec však hlavně díky druhé třetině svého soupeře porazili. „Doma se nám v poslední době nedařilo, tak jsme si říkali, že to musíme prorazit. Začátek zápasu nás sice přibrzdil, když jsme dostali laciné branky, ve druhé třetině jsme se však zvedli,“ řekl trenér Břetislav Kopřiva.

Tým střelecky táhnou útočníci první pětky Juraj Štefanka s Róbertem Tomíkem. Nejproduktivnějším hráčem týmu je však Jan Peterek, který je na čtrnáctém místě tabulky produktivity. Třinečtí se hodně spoléhají na gólmana Vojtka, který jako jediný z extraligových brankářů, kteří odchytali více než tři zápasy, dosahuje úspěšnosti nad 94 %. Oceláři získali v utkáních na vlastním ledě jen o tři body více, než na ledě soupeřů. Díky tomu jim patří v tabulce domácích zápasů až dvanáctá příčka. Za nimi se nachází už jen Kladno a Ústí.

Třetiny:1:2, 3:0, 1:0.
Branky: 4. Seman (Peterek), 26. Peterek (Výtisk), 31. Barinka (Peterek), 39. Malec (Štefanka), 47. Seman (Moravec) – 3. Okál (Vosátko), 13. Hamrlík (Leška).
Vyloučení: 5:10. Využití: 4:1. Diváci: 2752. Střely na branku: 35:41.

HC Oceláři Třinec: Vojtek – Malec, Seman, Výtisk, Andersons, Švarný, Pácal – Moravec, Štefanka, Tomík – Barinka, Peterek, Martynek – Korhoň, Skořepa, Kolusz.

RI OKNA Zlín:Murín (39. Čech) – Hamrlík, Galvas, Nosek, Klouček, Vosátko, Ďurák – Balaštík, Leška, Rachůnek – Kubiš, Belán, Pšurný – Okál, Mokrejš, Vlach.

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

V posledním kole čekala Bílé Tygry těžká zkouška v podobě utkání v českobudějovické Budvar areně. Oba týmy se vystřídaly ve vedení, až zápas dospěl do prodloužení. V něm rozhodl o vítězství našeho týmu obránce Jiří Hunkes. Stejně jako Třinec, tak i Liberec přerušil touto výhrou jednu nepříznivou šňůru. Tentokrát však tří prohraných zápasů v řadě. Libereckým se na soupeřových kluzištích hodně daří. Ještě zde neprohráli o více než jednu branku, v základní hrací době padli jen dvakrát.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je stále Leoš Čermák, už však jen díky menšímu počtu odehraným zápasům, protože se na něj dotáhl Jan Plodek, který má totožný počet branek i asistencí. Vzhledem k tomu, že je Leoš Čermák v této době zraněný, dá se očekávat, že se před něj Jan Plodek brzy dostane. Dalšími zraněnými jsou brankář Michal Fikrt a také Václav Nedorost, který má opět potíže s ramenem. Přes svátky vypadl ze sestavy i Václav Kočí, který má zánět v patě. Návrat Fikrta s Nedorostem se plánuje až na únor.

Bílí Tygři Liberec v minulém kole:

32. kolo: HC MOUNTFIELD – Bílí Tygři Liberec 2:3 pp

Třetiny: 0:0, 1:1, 1:1 - 0:1.
Branky a nahrávky: 31. Květoň (Veselý), 50. Hübl (tr. střílení) - 28. Zíb (Plodek), 59. Jiruš (Zíb), 64. Hunkes (Krstev).
Rozhodčí: Hradil - Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 12:11, navíc Krstev (LIB) 10 minutový trest. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 6421 - vyprodáno. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

HC MOUNTFIELD: Turek - Toman, Gřegořek, Sičák, Frolo, Mucha, Vydarený, F. Novák - Hudec, V. Hübl, Brabenec - Hřebejk, Šimánek, Sailer - L. Květoň, Vak, Veselý - Kůrka, Mertl, Kotrla.

Bílí Tygři Liberec: Pinc - J. Moravec, Jiruš, Hunkes, Zíb, Holub, Krstev, Rýgl, Kočí - Bartovič, Kašpařík, Pletka - Klimenta, Plodek, Víšek - Blatný, Šachl, Pabiška - Vantuch, Dušek, S. Procházka.