Tygři vyrážejí na další zápas do Plzně

Bílí Tygři vyrážejí po třech domácích utkáních na lov bodů na hostující led - do Plzně. Zdejší Lasselsberger je po 11. kole na šestém místě se sedmnácti body. Zápas v plzeňské ČEZ aréně začíná v neděli od 17:30.

Nejlepším, co se týče produktivity, je z podještědských hráčů Leoš Čermák, který nasbíral již osm přesných zásahů a přidal pět gólových nahrávek. Po zápase s Pardubicemi se tak již o tři body dostal do čela kanadského bodování celé extraligy. V plzeňském dresu je nejvýše postaveným hráčem v žebříčku produktivity Peter Fabuš, který má na svém kontě čtyři branky a pět asistencí. Plzenští dokázali, tak jako v minulém kole právě Tygři, porazit pražskou Slavii, když rozhodující branku vsítil v prodloužení Michal Důras. Oba týmy ukázaly bojovného ducha a zvládly koncovku utkání. Ve vzájemném měření sil se tedy dá očekávat velmi vyrovnaná bitva.

HC Lasselsberger Plzeň

Plzenští mají za sebou úspěšné období, když po dvou letech dokázali zvítězit ve třech utkáních v řadě. V tom posledním, na domácím ledě se Slavií, sice prohrávali již o dvě branky, ale dokázali vývoj skóre srovnat a v prodloužení Michal Důras rozhodl svým gólem o tom, že dva body si připíší domácí. Plzeň se mohla opět spolehnout na velmi dobře chytajícího Romana Málka, který předvedl několik skvělých zákroků a svůj tým v důležitých chvílích podržel. Ve vzájemné bitvě mezi Lasselsbergerem a Tygry budou tak právě gólmani velmi důležitými postavami obou celků.

Trenér brankářů: Václav Fürbacher
Vedoucí mužstva a kustod: Petr Brouzda (od roku 1995)
Masér: Jaroslav Kugler, Zdeněk Šmíd
Lékař: MUDr. Václav Karnos

ČEZ Aréna:
Adresa: Štefánikovo náměstí. 1, Plzeň 301 33
Rozměry kluziště: 30 x 60 metrů
Kapacita: 7877 diváků (5238 k sezení a 2639 k stání)

Michal Důras       7 (7+0)

Obránci: Václav Benák 5 (2+3) Stanislav Jasečko 3 (2+1)

Brankáři: Roman Málek 10 zápasů – úspěšnost 91,98% Kamil Jarina 1 zápas - úspěšnost 86,21%

Plzeň v posledním kole:

HC Lasselsberger Plzeň - HC Slavia Praha 4:3 (1:0, 1:3, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Šindel (Kracík), 37. Laš (Vampola), 53. Jasečko (Nikolov), 64. Důras (Benák) - 21. Beránek (Tomica), 32. Červenka (Micka), 35. Červenka (Hlavačka)

Rozhodčí: Turčan - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 7:7, navíc Duda 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 6 612. Střely na branku: 28:37. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3.

Plzeň: Málek - Jasečko, Nikolov, Benák, Dresler, Čakajík, Dobrovolný, Cartelli ("A"), L. Martinec ("J") - Důras, Vampola, Laš - Fabuš, Divíšek ("C"), Matějovský ("A") - Vlasák, Kracík ("A"), Ludvík - Dvořák, Šindel, M. Sýkora ("J")

Slavia: Taskinen - Kadlec, Žižka, Hlavačka, Kolařík ("A"), Němeček, Vašíček, Sloboda, Drtina - D. Hruška, Beránek ("C"), Tomica - Micka, Rataj, Sup ("A") - Bednář, Červenka, Vondrka - Duda, V. Růžička ml. ("J"), Doležal

Liberec přivítal jako svého třetího soupeře na domácím ledě v řadě tápající HC Moeller Pardubice, který měl před duelem s Tygry na svém kontě pouhé čtyři body. Rozhodně tedy nepřijel do Liberce jen bránit a bojoval srdnatě až do závěrečného hvizdu. Dokonce byl 75 sekund od prvního plného bodového zisku v této sezóně, ale domácí Tygři dokázali díky Pavlu Kašpaříkovi vyrovnat na 5:5 a ve druhé minutě prodloužení ujel hostující obraně opět domácí útočník Pavel Kašpařík a ve vlastním oslabení zařídil domácím Tygrům bod navíc. Liberec je tedy v extraligové tabulce na třetím místě se ziskem čtyřiadvaceti bodů.

Přišli:
Daniel Špaček - Lokomotiva Nové Zámky (SR)
Jiří Hunkes - Pelicans Lahti (Fin.)
Richard Rapač - Prince George Cougars (WHL)