Preview k zápasu

Tygři zavítají na led devátého Zlína

L i b e r e c - Po nepovedeném domácím utkání s Plzní, ve kterém naši hokejisté prohráli v prodloužení, se zítra představí na ledě Zlína. Zlínu se v úterní předehrávce 40. kola O2 Extraligy podařilo venku zdolat celek Sparty, a připsat si tak po osmi venkovních zápasech bez výhry tři body.

RI Okna Zlín

Na ledě pražské Sparty se v předehrávce 40. kola představili zlínští hokejisté. Již od páté minuty prohrávali, když Radovan Biegl inkasoval puk z přesilovky. Domácí se z vedení radovali sotva minutu a už bylo srovnáno zásluhou Andrašovského. Ve třicáté minutě Pražané znovu vedli, ale další branky nepřidali a tak Zlín zásluhou Rachůnka, Kloučka a druhé branky Andrašovského otočil skóre a vyhrál 4:2.

Zlínští budou chtít odčinit porážku z letošního prvního vzájemného zápasu, kde Tygři vyhráli 5:3 a velkou zásluhu na třech bodech měl Jan Plodek, který vsítil 2 branky. "Vítězství v Praze nám pochopitelně pomohlo hlavně psychicky. Rádi bychom ho potvrdili v domácím prostředí. Už proto, že jsme naposledy letos vyhráli dva zápasy po sobě hned v úvodu soutěže. Od té doby jsou naše výsledky velmi proměnlivé," řekl asistent trenéra hokejistů Zlína Jaroslav Stuchlík.

Trenér Ernest Bokroš se v zápase bude muset obejít bez zraněného Noska.

HC Sparta Praha - RI Okna Zlín 2:4

Branky a nahrávky: 5. min Melichárek (P. Nedvěd), 30. Melichárek (Hanzlík) - 5. Andrašovský (Vosátko), 32. Rachůnek (M. Čech), 35. Klouček (Zubíček), 35. Andrašovský (P. Barinka).
Rozhodčí: Petr Bolina - Evžen Kostka, Jan Padevět. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:1, 2:1, 2:4.

Sestava v posledním kole

RI Okna Zlín: Murín - Hamrlík, Galvas, Zubíček, Klouček, Vosátko, Lučka - Balaštík, Leška, Záhorovský - Okál, M. Čech, Rachůnek - P. Barinka, Mokrejš, Andrašovský - Kubiš, Balán, F. Čech.

Bílí Tygři Liberec

V 25. kole zavítal do Tipsport areny celek Plzně. Tygrům se podařilo brzy vstřelit první branku a první třetinu vyhrát gólem Pabišky. Plzenští vyrovnali v druhé části, ale druhý nejlepší střelec domácích Plodek znovu poslal Liberec do vedení. Vinou neproměněných šanci se ve třetí třetině podařilo hostům vyrovnat a Vampolovou brankou v prodloužení urvat pod Ještědem dva body.

Tygři tak nevyhráli druhý zápas v řadě, v tabulce se před ně dostali České Budějovice, které náš tým odsunuli na třetí příčku. "Nejedná se však o žádnou krizi. Udělali jsme drobné chybičky a soupeři je potrestali. Navíc nám chybělo pět hráčů základního kádru. Věřím ale, že ve Zlíně nějaké body urveme," prohlásil slovenský kouč.

Dušan Gregor se bude muset obejít bez Pince, Pletky, Zíba a Bartoviče. Do zápasu bude naopak už připraven Václav Nedorost.