Tygři zavítají na led pátých Pardubic, oloupí Perníkáře o body?

L i b e r e c - Již v neděli nastoupí Tygři k dalšímu soutěžnímu zápasu, tentokrát zamíří do východních Čech, kde vyzvou Pardubice. První vzájemný souboj dopadl lépe pro hráče z města pod Ještědem, kteří zvítězili díky povedené třetí třetině 3:2 na samostatné nájezdy. Podaří se severočeským šelmám tento úspěch zopakovat i mimo domácí led?

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

Východočeši po dvaceti odehraných zápasech působí na páté příčce tabulky, na šestou brněnskou Kometu mají pohodlný náskok sedmi bodů, i přestože právě s celkem z Moravy v pátek prohráli 0:5.

Pardubičtí hráči v poslední době celkem pravidelně střídají výhry s prohrami. Před porážkou s Brnem totiž zvítězili v utkání se Zlínem poměrem 6:2 a v úvodním listopadovém kole opět nevybojovali ani bod, když nestačili na olomouckou Moru, tento další moravský celek zaznamenal rozhodující branku zásluhou Cibáka šest minut před koncem druhé periody.

Robert Kristan

Ofenzivu Pardubic táhne především trojice Tybor - Radil - Nahodil. První jmenovaný je zároveň lídr kanadského bodování celé ligy, na druhého královehradeckého Tomáše Mertla má však náskok pouhého jednoho bodu. Lukáš Radil je zároveň nejlepším nahrávačem ligy, již sedmnáctkrát totiž svým spoluhráčům připravil gólovou akci. Trojici uzavírá Lukáš Nahodil, který naopak s deseti vstřelenými brankami pokoukává po titulu nejlepšího střelce celé soutěže.

V brankovišti mají Perníkáři jasně určenou jedničku, tou je slovinský reprezentační brankář Robert Kristan, který nastoupil k sedmnácti zápasům, jeho protějšek Tomáš Halász zasáhl pouze do čtyř ligových duelů.

Tomáš Halász    (234 minut) 3,33 branky na zápas/úspěšnost 87,85 %

Tygři z posledních čtyř zápasů zvítězili ve třech. Naposledy obrali o body Vítkovice, které neudržely svůj dvougólový náskok z druhé třetiny a zásluhou branky Martina Barteka z prodloužení podlehli severočeskému celku 2:3. Šelmy z města pod Ještědem se i díky těmto dvěma bodům posunuli na osmou příčku tabulky, těsně před dotírající Karlovy Vary a Plzeň.

Již zmiňovaný poslední zápas však ukázal i další velmi důležitou věc - zlepšení přesilových her. Severočeši totiž v minulém zápase početní výhodu využili hned dvakrát, v celé sezóně potom devětkrát. Stále však patří k nejhorším týmům v rámci tohoto velmi důležitého ukazatele.

Produktivitě Liberečanů velí zkušená dvojice Petr Vampola - Martina Bartek, která dohromady nasbírala již 26 bodů. Oba docílili 13 bodů za sedm branek a šest asistencí, zdatně jim však sekunduje rychlonohý Martin Bakoš, který má pouze o jednu asistenci méně. Nejproduktivnější bek je poté Radim Šimek, který se přesně trefil čtyřikrát a přispěl i stejný počtem nahrávek.

Jestli Tygři vybojují další body i ve východních Čechách se dozvíme již v neděli, utkání odstartuje s úderem sedmnácté hodiny a dvacáté minuty.