Mládežnický hokej

Útočný hokej Litvínova nám vytvořil hodně šancí, říká David Rozsíval

Liberec - Jedním ze strůjců liberecké krasojízdy proti Litvínovu byl také stále ještě sedmnáctiletý David Rozsíval. Ten v utkání zaznamenal hattrick, který navíc zkompletoval během dvanácti minut třetí třetiny! Tři góly okořenil také třemi asistencemi. „Myslím si, že hrají hodně útočný hokej, kvůli kterému dost propadávali a vytvářeli nám tím šance. Povedly se nám ale také přesilovky,“ osvětluje kanonádu proti chemikům.

Duel s Litvínovem se vám náramně vyvedl. Jak jej hodnotíš?
Byl to dobrý týmový výkon. Nakonec to skončilo vysokým výsledkem, ale myslím si, že jsme od začátku do konce hráli super hokej a vyhráli zaslouženě.

Čím si vysvětluješ, že jste proti chemikům skórovali hned jedenáctkrát?
Myslím si, že hrají hodně útočný hokej, kvůli kterému ale dost propadávali a vytvářeli nám tím šance. Povedly se nám také přesilovky.

Litvínovští všechny své trefy vstřelili záhy po vašich úderech…
Tam jsme nebyli dobře připravení. Asi jsme si mysleli, že to bude lehké a dostali laciné góly.

Na začátku první periody zůstal na ledě ležet po nepříjemném hitu Tadeáš Vološín. Myslíš si, že vás tím chtěl soupeř dostat pod tlak?
Myslím si, že to byl hrozný zákrok. Za mě to byl velký faul, ale snažili se nás tím nejspíš opravdu rozhodit. Moc nás to podle mě neovlivnilo, spíš nás to akorát víc naštvalo.

Valdemar Jiruš o utkání
Hodně jsme se věnovali přesilovým hrám, protože jsme je neměli dobré. V zápase s Litvínovem jsme soupeře naším pohybem donutili k faulům a ty potom potrestali.

Do třetí dvacetiminutovky jste šli v situaci, kdy jste vedli 8:3. Jaké pokyny padaly za téměř jasného stavu?
Abychom hráli pořád stejně a byli zodpovědní ve hře dozadu. Přišly nám tam ale i nějaké šance, ze kterých jsme dali góly, což bylo dobré.

Část první třetiny jsi nehrál a odešel do kabiny. Co se stalo?
Ani pořádně nevím, to nejde vysvětlit. (smích) Byl jsem v souboji a něco mě začalo píchat na noze. Šel jsem do kabiny, sundal si ponožku a měl tam krev. Našel jsem tam nějaký háček, u kterého vůbec nevím, jak se mi tam dostal.

Nepřineslo ti to vzhledem k hattricku ve třetí třetině štěstí?
Myslím si že ano. Asi si teď budu něco dávat do ponožky každý zápas. (úsměv)

V rámci přípravy Tygrů na extraligu jsi absolvoval několik přípravných duelů. Je pro tebe A-tým velký cíl?
Rozhodně to vidím jako velkou motivaci. Je ale jedno, za koho hraju. Snažím se hrát na maximum a nejlépe, jak dokážu.