Ohlasy k zápasu

Valdemar Jiruš: Za tři body jsme nesmírně šťastni

V í t k o v i c e : V zápase s Vítkovicemi byl u tří důležitých gólů. Obránce Valdemar Jiruš nemohl zabránit první brance zápasu do sítě Liberce, pak ale nahrál na vyrovnávací a také na rozdílový gól utkání a byl tak u zrodu nečekaného obratu.

Mohl bys popsat zápas, tak jak jsi ho viděl ty?

My jsme sem dneska přijeli hrát do obrany, ze zadu, což si myslím se nám povedlo. I když pak dal soupeř dost šťastný gól, kdy u nás ve třetině byla zlomená hokejka a já když jsem naskakoval na led a dělal obrat, tak jsem na ni šlápnul a spadl jsem. Ze středního pásma tam jel protihráč a jak jsem spadl, tak jsem nemohl zabránit tomu, aby se dostal do samostatného nájezdu a dal gól. Pak si myslím, že jsme hru dokázali vyrovnat, dokázali jsme ubránit důležité dvouminutové oslabení ve třech, které jsme sehráli výborně a to, že jsme se dokázali ubránit, nám dodalo sebevědomí. My jsme dneska naopak měli přesilovky dobrý, dokázali jsme z nich dávat góly a odskočili jsme soupeři na 5:1. Pak už jsme zápas jen kontrolovali. Podali jsme disciplinovaný výkon v obraně, podpořený využitými přesilovkami. Důležité je, že šlapalo všech dvaadvacet hráčů. Pro nás jsou tyhle body hodně důležité, na to v jaké jsme situaci. I když jsme de facto jako by ve srabu, tak každá výhra a body jsou pro nás strašně důležité.

Druhá třetina byla v podání Bílých Tygrů z říše snů, dokázali jste ji vyhrát 5:0. Jak se hráč cítí po takovém výkonu?

Určitě jsme si toho byli vědomi, že se nám ta třetina povedla. Dokázali jsme v ní dát góly a do kabiny šli za stavu 5:1, pořád jsme si ale říkali, že zápas ještě není vyhraný, že musíme zůstat dole a hrát poctivou hru. Pak se nám podařilo odskočit na 6:1. Pak si myslím, že jsme už soupeře k ničemu velkému nepustili a povedla se nám i oslabení v závěru utkání.

Kdyby ti někdo před utkáním řekl, že porazíte Vítkovice 6:2, věřil bys tomu?

Tohle se nedá takhle hodnotit. Vítkovice teď prožívají něco, co jsme v minulých sezónách prožívali my, kdy jsme taky několik let hráli nahoře a teď se nám začátek sezony hodně nepovedl. Začínáme odspodu a čeká nás dlouhá tvrdá práce a já věřím, že ji zvládneme. A na tu otázku, zda jsem to vítězství čekal, odpovím tak, že jsme sem jeli hrát do obrany a chtěli jsme si odvézt body. Za to, že jsme si odvezli všechny tři, jsme nesmírně šťastni. Musím poděkovat fanouškům, kteří nás sem dneska přijeli podpořit, jsou naprosto fantastičtí a celý tým a všichni jim za to moc děkujeme.

Myslíš si, že už se týmu pomalu daří stoupat po těch pomyslných schodech z krize?

My strašně chceme v každém zápase, ale jde to hodně pomalu. Budu se opakovat, každá výhra je pro nás hrozně důležitá, včetně té dnešní. Dnes se nám podařilo vyhrát druhé utkání v řadě, do reprezentační přestávky nás čeká ještě jedno utkání, které chceme doma zvládnout. Pak nás čeká pauza, ve které musíme potrénovat a dostat se do herní pohody, a pak je před námi ještě spousta zápasů a my chceme, opravdu se chceme vrátit do vyšších pater tabulky. Pro mě tahle situace není příjemná, pro hráče, trenéry a vedení také ne. Nepříjemné je to i pro fanoušky, protože za ty roky jsou zvyklí na něco jiného, ale hokej je holt takovej, někdy je člověk nahoře, někdy dole a my teď děláme všechno pro to, abychom se z toho spodku vyhrabali.

Valdemare, děkuji za rozhovor a i v dalších zápasech přeji hodně štěstí.