Ohlasy k zápasu

Věděl jsem, že ta branka měla platit, říká Wayne Simmonds

L i b e r e c - Tři branky, jedna asistence. Tak zní bilance kanadského útočníka Wayna Simmondse po čtyřech zápasech za Bílé Tygry. Právě v úterý proti brněnské Kometě zvýšil počet svých gólů, a to hned o dva. Spoléhal především na práci před brankovištěm, kde buď dorážel, nebo tečoval. Vidět byla také jeho souhra s Chrisem Stewartem. I v české extralize patří oba k velkým hrozbám pro soupeře.

Duo kanadských forvardů z oblasti Toronta má za sebou velkou změnu. Když se rozhodlo o stávce, jejich zájem nejvíce upoutali Eispiraten Crimmitschau z druhé nejvyšší německé ligy. Tam byli oba hráči z NHL ihned za velké hrdiny, Simmonds dokonce překvapil internet svou bitkou. Jenže velký skok do české extraligy jim nevyšel podle představ, nepomohla jim ani špatná forma týmu, ke kterému se připojili. Přesto se Simmonds, na rozdíl od svého kamaráda Stewarta, který je spíše na špinavou práci, už začal bodově prosazovat. Ke svým dvěma bodům přidal v úterý proti Kometě dva body další - obě branky. Důležité ale bylo vítězství, které jimi zařídil. Těsné, ale důležité.

"Je to naše první výhra za Liberec a získat konečně tři body je dobrý pocit. Koneckonců když někam jdete, chcete vyhrávat. Důležité jsou ale hlavně ty tři body," přiznal po zápase kmenový hráč Philadelphia Flyers.

Přestože se do útrob liberecké Tipsport areny nedostavily ani čtyři tisíce diváků, byl k vidění pěkný hokej plný šancí. První třetina tomu sice moc nenasvědčovala, ale zbytek zápasu domácí kontrolovali z pozice papírově kvalitnějšího týmu. O velký obrat se zasloužil právě Simmonds, který nejenže snížil vedení na 1:2, ale také později vstřelil vítěznou branku.

"Myslím, že dnes se nám nedařilo jen v první třetině. Pak už jsme hráli dobře, každá lajna hrála silně sama o sobě. Podle mě je to zasloužená výhra," říká čtyřiadvacetiletý křídelník.

Otázkou tedy stále zůstává, co se děje se špatnými vstupy do utkání. Ne že by se snad Bílí Tygři ocitli pod nějakým větším tlakem, naopak. V prvních dvaceti minutách měli domácí i více početních výhod. Právě při nich ale utrpěli nejvíce šrámů. Obě brněnské branky v úterý padly v oslabení, pokaždé po pasu, do kterého sáhl obránce Jan Švrček. Celou situaci pak dokončoval Jakub Svoboda nebo Tomáš Divíšek.

"Nevím, co bylo špatně v první třetině. Poslední dobou se nám nevedlo dobře, což se přeneslo do toho prvního dějství," uznává rodák ze Scarborough, jednoho z největších předměstí Toronta.

Hned na začátku dějství druhého se podařilo Tygrům skórovat. A byl to právě Simmonds, kdo rozsvítil lampu za brankou Martina Faltera. Střelu Davida Havíře si zpracoval pro sebe a pak jen zavěsil do odkryté branky. Zatímco vyrovnávající gól zařídil mladý Michal Bulíř z levého kruhu, za vítězství mohou Severočeši opět děkovat Simmondsovi a jeho pohotové teči ve třetí třetině.

"Byl jsem si od začátku celkem jistý, že to byla regulérní branka," komentuje svou trefu Simmonds, jelikož rozhodčí se ještě jel poradit se svým kolegou u videa, zda-li nebyl gól vsítěn vysokou holí. Verdikt zněl jasně a domácí se dostali do vedení.

Pak už šlo jen o to, vybojované vedení udržet. Neznamenalo to, že by Liberečtí jen bránili a bránili, pohledné šance se vyskytovaly i nadále na obou stranách. Dobře chytal také Ondřej Pavelec, na němž si vylámalo zuby několik nadějných střelců soupeře. Nejblíže ke skórování byla ale opět největší brněnská hvězda, mladý Jakub Svoboda. Ten dvě vteřiny před koncem trefil místo prázdné branky tyč. Štěstí tentokrát stálo na straně domácího celku.

"Na začátku druhé dvacetiminutovky jsme měli skvělé úvodní střídání, na kterém jsme postavili další úspěch. Pak už to šlo po celý zbytek zápasu," uzavírá Simmonds, který sbírá pod Ještědem bod každý zápas.