Všechno nebo nic. Bílí Tygři vyzvou v rozhodujícím zápase CHL Kärpät

L i b e r e c - Středečních 17 hodin a 30 minut odstartuje rozhodující duel základní skupiny "A" mezi Bílými Tygry Liberec a Kärpätem Oulu. Úřadující mistr Finska drží nejtěsnějším rozdílem první příčku, která zajišťuje postup do vyřazovací části prestižní evropské soutěže a Severočeši se samozřejmě pokusí lídra sesadit. Jak to celé dopadne?

KÄRPÄT OULU

Kärpät hájí první místo ve skupině.

Kärpät vstupoval do Ligy mistrů jako největší favorit skupiny „A“ a svou roli víceméně potvrdil. Po pěti zápasech má na svém kontě deset bodů a drží první příčku, snad jen bodový zisk se očekával vyšší. Jedinou porážku finskému celku uštědřil Kolín nad Rýnem, když jej na domácím ledě přetlačil poměrem 3:2. O zbylé bodové ztráty se postaraly dvě dvoubodová vítězství.

V domácí soutěži už se ale týmu z přístavního města tolik nedaří. Kärpät má v Liize za sebou již deset duelů, ve kterých si připsal pouhých patnáct bodů. Po úvodním měsíci sezony se tak hráči ocitli na osmé příčce, která, obdobně jako v české extralize, posílá tým do předkola play-off. To je ale ještě pochopitelně daleko.

Kärpät v prvním vzájemné souboji s Libercem ukázal během poloviny zápasu svou sílu. Už po 30 minutách tehdy vedl 4:0 a zápas měl zcela pod kontrolou. Hráči ale postupně povolili a dovolili Libereckým vrátit se do zápasu a třikrát skórovat. Srpnový duel se tak nakonec stal velmi napínavou podívanou.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O SOUPEŘI

Rok založení: 1946
Klubové barvy: černá a žlutá
Webové stránky: oulunkarpat.fi
Stadion: Oulun Energia Arrena (6 614 diváků)

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

Výhra nad Kolínem hráčům jistě dodala sebevědomí.

Bílé Tygry čeká pověstný den D, výhra je posune do play-off, prohra znamená konec v soutěži. „Jsem rád, že to pro nás není jen poslední utkání z povinnosti. Máme o co hrát a musíme vyhrát,“ říkal před odletem do Finska trenér A-týmu Pavel Hynek.

Liberec je v tabulce o bod pozadu za Oulu a vzhledem k postupové matematice se do play-off nemůže dostat z druhého místa. Do osmifinále postupuje kromě vítězů jednotlivých skupin také pět nejlepších týmů z druhého místa. Těmi byly před začátkem posledních zápasů ve skupině Lukko, Helsinky, Jyväskylä, Ženeva a Curych.

Severočeši jdou do rozhodujícího zápasu s výhrou proti Kolínu, který doma porazili 2:1. Německý velkoklub tak Tygři porazili v obou vzájemných zápasech a před duelem s Oulu si dokázali, že mohou porážet i takto silné evropské kluby.

Co před cestou do Oulu říkali o šancích na postup a dalším Michal Bulíř, Jakub Valský a trenér Pavel Hynek se dočtete v článku: Tygry čeká den D. Všichni víme, o co se hraje, burcoval před odletem Jakub Valský.

Zápas mezi Libercem a Kärpätem se odehraje ve středu od 17 hodin a 30 minut na ledě finské Oulun Energia Arreny.