Zakončí Tygři kalendářní rok vítězně?

L i b e r e c - V rámci pětatřicátého kola hokejové extraligy míří liberečtí Bílí Tygři na led předposlední Mladé Boleslavi. Právě proti středočeskému celku se Liberec pokusí s blížícím se koncem kalendářního roku konečně prolomit sérii porážek a poprvé od listopadu naplno bodovat. Zda se to podaří můžeme sledovat v pátek od 17:30.

BK Mladá Boleslav

Přestože se Středočeši nacházejí až na třinácté, předposlední, pozici extraligové tabulky, v posledních zápasech se jako outsider rozhodně neprezentují. Za poslední čtyři zápasy ztratili pouze tři body a alespoň bod vytěžili z každého zápasu.

Takto se nejproduktivnější Bruslař, Jaroslav Balaštík, snažil prosadit proti Tygrům.

V posledních zápasech se stává nedobytná tvrz i z domácího stadionu. Na domácím ledě se Bruslaři radovali z výhry čtyřikrát z šest nejčerstvějších zápasů. Celkově to však doma tolik slavné není, kvůli ne zrovna vydařenému úvodu sezony se v tabulce domácích zápasů boleslavští krčí až na předposlední příčce. Doma vyhráli celkem šestkrát. Třináctá příčka patří hráčům z města automobilů i v tabulce venkovních zápasů.

Nejproduktivnějším mužem středočeského celku je letní akvizice Jaroslav Balaštík. Ten se po přesunu ze Zlína rychle zabydlel a společně s dalším nováčkem v kádru, Davidem Výborným, rychle obsadili čelní pozice klubové produktivity.

Boleslav zatím letos ve dvou vzájemných zápasech s Libercem zvítězit nedokázala a stejně tomu bylo i v posledních dvou zápasech loňského ročníku. Středočeši tak slavili plný bodový přísun proti Tygrům naposledy 18. listopadu 2010. Tehdy to ale bylo vítězství skutečně památné, Tipsport arena byla vyloupena výsledkem 6:0.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1890 jako bruslařský klub
Tituly: nic
Klubové barvy: zelená, bílá, černá
Stadión: ŠKO-ENERGO Aréna (kapacita 4 200 diváků)

Jiří Cetkovaský   – útočník – Pardubice, hostování
Steven Goertzen   – útočník – Springfield (AHL)

34. kolo: Pardubice – Ml. Boleslav 1:2

Není žádným tajemstvím, že liberecké šelmy neprožívají v prosinci zlaté časy. S koncem kalendářního roku padla na

Milan Bartovič letos vsítil Mladé Boleslavi dvě branky, obě v jednom zápase.

Kalousovu družinu deka a kromě deky padlo i tygří postavení v tabulce. V současném okamžiku se Liberečtí drží na šesté příčce, tedy poslední, která zaručuje přímý postup do vyřazovacích bojů, o dva body před posledním mistrem z Třince.

Jak již bylo zmíněno, libereckým hokejistům se nedaří a nevyhráli již osm zápasů v řadě. Naplno bodovali naposledy 27. listopadu a z posledních deseti zápasů tak získali pouze dva body za výhru nad Plzní, která přišla prodloužení.

V posledním zápase s Českými Budějovicemi se už zdálo, že prokletí bude prolomeno. Před domácím publikem se Severočeši dostali pár vteřin před koncem první periody do vedení a vše vypadalo nadějně. Avšak nevydařená druhá perioda přinesla dva kotouče v síti Marka Pince. Zápas nezvrátil ani závěrečný tlak a několika minutová hra v šesti.

Za poslední dvě sezony se proti pátečnímu soupeři nejvíce střelecky daří Milanu Bartovičovi. Slovenský forward zatěžkal za toto období soupeřovo konto třemi brankami v šesti zápasech, z nichž dvě přišly v posledním vzájemném zápase. Tehdy Bartovič srovnával ve druhé třetině a následně zajistil Tygrům bonusový bod v samostatných nájezdech.