Ohlasy k zápasu

Zápas s Kladnem byl hodně vydřený, prozradil Miloslav Hořava

L i b e r e c – Psala se sedmačtyřicátá minuta utkání mezi Libercem a Kladnem. Stav na kostce nad ledem byl 1:1. Při vyloučení Melky si bere puk Petr Nedvěd a pozadu si sjede za branku, aby před ní mohl najít osamoceného Miloslava Hořavu, který vstřelí vítěznou branku Bílých Tygrů. „Byla to parádní nahrávka, to nešlo nedat,“ rozplýval se nad přihrávkou kapitána „Hořák“.

Jak si Ti dnes oproti včerejšímu dni hrálo?
Mně se dnes jezdilo daleko lépe než včera. Nevím, jak je to možné. Dnešní zápas byla ale hrozná dřina a nebyl to pro nikoho asi moc zábavný zápas. Potřebovali jsme ale dnes bodovat, takže zaplať pán Bůh, že se nám to podařilo

Jaké to je dát gól rodnému Kladnu?
Mám radost, že jsem dal gól a byl k tomu ještě vítězný. Na jednu stranu ale bohužel pro Kladno, protože vlastně ani jednou ještě nevyhráli. Teď se nedá nic dělat, my jsme dnes potřebovali vyhrát. Přeci jim nedáme nějaké body zadarmo.

Miloslav Hořava: "Bušili jsme do nich prakticky celé utkání, ale dali jsme jen dvě branky."

Budeš muset něco zaplatit do kasy?
Budu to mít hodně drahé. (Smích).

I z druhé strany?
To nevím, tam se ještě nikdo neozval. (Smích). Snad ne.

Neměli jste po první třetině trochu nůž na krku?
Vůbec. Já myslím, že jsme byli lepší celý zápas. Naštěstí jsme nedostali gól v poslední minutě první třetiny, kdy to měli prakticky do prázdné. Kdyby dali na 2:0, tak by se zápas těžko obracel. My se teď hodně trápíme v koncovce. Z naší strany byl dnešní zápas hodně vydřený. Bušili jsme do nich prakticky celou dobu, ale dali jsme jen dvě branky.

Čím jste dnešní výhru ubojovali?
Asi tahem na bránu. To co jsme včera viděli u Bostonu, tak jsme se snažili dělat dnes my.

Vaší lajně se přestalo trochu dařit, takže se sestava trochu promíchala.
Muselo se to změnit. My jsme v lize prohráli tři zápasy v řadě, takže nějaká změna musela přijít. Vyšlo to.

Když se podíváme na Tvoji branku, tak to bylo asi o pěkné přihrávce Petra Nedvěda.
Byla parádní. Méďa je prostě hráč. Já jsem tam jen stál a musel jsem to trefit.

Nešlo to nedat? (Smích).
(Smích). To by šlo. I takovou přihrávku já umím spálit.

V pátek vás čeká Mladá Boleslav. Doufáte, že jste ze sebe setřásli deku?
Já doufám, že ano. Střelecky jsme se ale dnes trápili zase. V pátek to bude úplně jiný zápas. Musíme hrát tak, jak jsme hráli dnes, takže vše do brány.

Díky za rozhovor a ať se daří i v pátek.