Juniory odzbrojil gól z první minuty, odpověď přišla příliš pozdě

L i b e r e c - Liberečtí junioři se před blížícím se play-off pořádně trápí. Proti třetímu celku tabulky Plzni ztratili již čtvrté utkání z posledních pěti, a pomalu se tak již mohou připravovat na osmifinálovou sérii s relativně obtížným protivníkem. V zápase se Západočechy sice předvedli solidní defenzivní výkon, ovšem na dvě soupeřovy branky z první části nedokázali včas zareagovat a rána Jána Nika sedm minut před koncem již k zisku bodů nevedla.

I extraliga juniorů velmi svižně míří do finiše. Ve středečním utkání hráči Lasselsbergeru zavítali na led Liberce, kde se jim v předehrávce podařilo zvítězit. Už při prvním střídání se podařilo modrobílým poslat puk za záda brankáře Sklíby, jmenovitě Adamu Roušalovi. Tentýž hráč roveselil v patnácté minutě plzeňskou střídačku podruhé, Lasselsberger vedl 2:0! Plzeň hrála velmi zodpovědně a prala se s nepřízní osudu. Rozhodčí vyloučil dva plzeňské hráče na pět minut a do konce utkání, během přesilovek šli na trestnou další Plzeňáci a domácí při dlouhých dvojnásobných početních výhodách měli možnost skóre korigovat. Plzeň ale bojovala srdnatě a náskok dokázala ubránit. V třiapadesáté minutě sice korigoval na 1:2 Ján Niko, ale Plzeň se při závěrečné power play semkla a všechny tři body skvělým týmovým výkonem ubránila. Z Liberce si tak odváží cenné tři body.