Dorost na úvod sezóny dokonal obrat a veze z Prahy dva body!

Praha/Liberec – Bílé Tygry hned na začátku ročníku nečekala lehká překážka, zamířili totiž na led pražské Sparty. Ta dokonce po polovině hrací doby vedla 3:1, nakonec ale došlo na dělení bodů. Díky vyrovnání ve třetí třetině a výhře po nájezdech se navíc dva z nich stěhují pod Ještěd!

Přestože do utkání dobře vstoupili Liberečtí, byli to právě oni, kteří jako první inkasovali. Špatnou rozehrávku z obranného pásma nekompromisně potrestal Filip Novák. Vyrovnáno bylo hned o pět minut později. Dominik Novák během přesilovky stál připravený na hraně brankoviště a v ideální chvíli dorážel kotouč. Sparta si ovšem ještě do konce třetiny vzala vedení zpět. Při vlastním oslabení se dostal do samostatného úniku Daniel Heřman a ten také chladnokrevně zakončil bekhendem.

Domácím se navíc hned v úvodu druhého dějství podařilo odskočit do dvoubrankového vedení, když Jiří Strachota tečoval nahození Dominika Nováka. Liberečtí si na korekci skóre museli počkat do 34. minuty. Šimon Šejc zpoza branky našel na brankovišti nikým nekrytého Adama Němce, který na druhý pokus překonal Makariuse.

Začátek třetí třetiny se nesl v duchu libereckého vyrovnání. Během signalizované výhody se na branku Pražanů řítil Šimon Šejc s Adamem Němcem, druhý jmenovaný si po celé akci připsal druhý přesný zásah. Ve zbylém čase ani v nastaveném prodloužení se nakonec vítěz nenašel, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy.

Bonusový bod si nakonec vezou domů Bílí Tygři, neboť závěrečný 5. nájezd s přehledem proměnil Adam Němec.

Vojtěch Fiala
„ Mám radost, jak jsme se dokázali vrátit do zápasu, který se nevyvíjel v první třetině podle našich představ. Druhý bod za výhru v nájezdech byl potřebná injekce emocí do začátku ročníku. Věřím, že prvním utkáním ze všech našich debutantů spadla nervozita a v sobotu se Slavií uděláme všechno proto, aby nám domácí premiéra vyšla. Velký kredit patří také Charvymu, který nás podržel v nejtěžších chvílích a také v penaltovém rozstřelu."