Dorost opanoval domácí utkání s Táborem

Liberec - Svěřenci Milana Plodka odskočili do dvoubrankového vedení hned v úvodu první části duelu s Táborem. Dominantním výkonem nedali soupeři šanci, vedení postupně navýšili až na 5:0, a tak vybojovali plný bodový zisk. Čisté konto si připsal za 21 zdařilých zákroků liberecký gólman Sebastian Charvát.

Libereckým se skvěle vyvedl vstup do utkání, jelikož pro sebe uzmuli vedení již ve druhé minutě zásluhou Šimona Bělohorského - 1:0. Minutu nato už byl náskok tygřích juniorů dvojnásobný, to když potrestal faul Tábora Lukáš Ehrenberger - 2:0.

Severočechů byl plný led a svému soupeři neposkytovali mnoho prostoru. Prostřední část se ale zároveň nesla v duchu mnoha vyloučení libereckého mužstva. V jednom z oslabení ale Liberec znovu gólově udeřil a díky zakončení Davida Rozsívala odskočil na tři branky - 3:0.

Úvodní minuta třetího dějství znamenala další rozvlnění sítě hostů. O něj se tentokrát postaral Matyáš Kratochvíl z levé strany, a to rovněž v početní nevýhodě - 4:0. Tento stav ale neměl dlouhého trvání. Pár minut poté totiž zařídil pátou branku šelem Filip Kinter, kterou upravil skóre na finálních 5:0.

Milan Plodek
„Od začátku jsme plnili pokyny, které jsme si řekli. Kluci se tlačili do zakončení a chodili před bránu. Byla otázka času, kdy se prosadíme, a to se povedlo. Poprvé jsme doma zvládli zápas s Táborem, což je pozitivní. Bylo vidět, že si kluci s chutí zahráli a dali jsme hezké góly."