Dorostenci doma zvítězili

Naši dorostenci zvládli páteční utkání s týmem HC Olomouc na jedničku a po vynikající úvodní třetině, kterou vyhráli 3:0, si zaslouženě připsali do tabulky další tři body. Tři branky a přihrávku si připsal útočník domácích Daniel Skalický.

Domácí vlétli na Olomouc jako uragán a již ve 2.minutě rozjásal hrstku fanoušků ve Svijanské aréně Skalický dorážkou Mulačovi střely. Hosté, otřeseni rychlou brankou, inkasovali po dvou minutách podruhé, když se na Montáže rozjel Skalický a přesnou přihrávkou připravil gól pro zcela osamoceného Chlubnu. Tři minuty před koncem třetiny dostali olomoučtí možnost přesilové hry, ovšem po ztrátě puku ve středním pásmu se rozjeli do přečíslení Tygři ,akci zakončil svojí prvním brankou v utkání Vašek.

Do druhé třetiny nastoupil do olomoucké klece Vrzala. Domácí začali v úvodu zkrácenou přesilovou hrou,ve které se ale nedokázali prosadit. Ubráněné oslabení povzbudilo k větší aktivitě hosty,ta však troskotala na výtečném Pyrochtovi. Poté však otěže zápasu opět chytli Tygři a v 25.minutě svým druhým gólem zvýšil na 4:0 Chlouba. O dvě minuty později se dočkali i hosté, když se v brankovišti dobře zorientoval Čada. V 33.minutě se do brejku dostali liberečtí, akci zakončil Skalický.

V 43.minutě se v přesilovce trefili Tygři, po přihrávce Chlouby skóroval Mulač. S blížícím se koncem zápasu se na ledě začalo přiostřovat,v jednu chvíli sudí zaplnil obě trestné lavice 4 hráči z každé strany. 55.minuta přinesla další změnu stavu, když se před domácí brankou prosadil Lehečko a kosmeticky upravil skóre na 6:2. Ačkoliv se v 58.minutě ještě trefil Pezda, poslední slovo měli domácí,minutu před koncem dovršil svůj hattrik Skalický.

Ing. Martin Knap (trenér Bílých Tygrů Liberec): „Zápas se pro nás začal dobře, dali jsme dva rychlé góly a od toho se odvíjel celý zápas. Přehrávali jsme soupeře technickou hrou a i v oslabení jsme přestáli několik 5 na 3, takže výhra je zasloužená.“

Miroslav Žáček (trenér HC Olomouc): „Vše rozhodla první třetina, my jsme se na toto utkání chystali, ale přišli individuelní chyby, špatná rozehrávka. Kluci hráli několik minut přesilovku 5 na 3, byli však nervozní. Nedaří se nám, musíme se to snažit překonat v dalších zápasech.“