Dorostenci vezou z Karlových Varů cenný bod

Karlovy Vary/Liberec - Liberečtí dorostenci v rámci 5. kola dorostenecké extraligy bojovali na ledě Karlových Varů. Svěřenci trenéra Vojtěcha Fialy vstali z mrtvých když za stavu 0:3 vyrovnali utkání a probojovali se do samostatných nájezdů, kde nakonec padli.

Vstup do utkání vyšel lépe Karlovým Varům, které udeřili okamžitě po úvodní přesilové hře z hokejky Jana Jägera. Energetici nadále stupňovali svou aktivitu v zápasu. Druhou odměnu v utkání si vysloužili ve 12. minutě hry, kdy Jonáš Vaniček zamířil přesně z mezikruží mezi Charvátovy betony. Skvostnou třetinu zakončili domácí v závěru první třetiny, kdy se prosadil Petr Tomek.

Svěřenci Vojtěcha Fialy však nic nevzdali a hned na začátku prostředního dějství zkorigovali skóre zásluhou Filipa Kintera. Západočeši si ale tříbrankové vedení po dvou minutách vzali zpět, kdy Sebastiana Charváta překonal David Sedláček. Naši dorostenci však nic nevzdali a v rozmezí dvou minut se dostali na dostřel. Nejprve se o slovo přihlásil Matyáš Tureček a na něj navázal druhým gólem v klání Filip Kinter – 4:3. Na konci druhé periody dokonce vyrovnali skóre z hokejky Šimona Šejce a do závěrečné části se tak šlo za stavu 4:4.

Největší příležitost třetí části měl po úniku David Sedláček, jehož pokus však bezpečně pokryl Sebastian Charvát.

Prodloužení nenabídlo žádnou vážnější příležitost ani na jedné straně, proto o osudu zápasu rozhodovaly až samostatné nájezdy, které rozsekl přesným zásahem Petr Tomek.