Junioři fascinujícím výkonem přehráli Hradec i podruhé! Rozhodovat bude pátý duel

Liberec – V nedělním podvečeru junioři odehráli již čtvrtý osmifinálový zápas proti celku z Hradce Králové. Aktivita obou týmů byla po celé utkání velmi vyrovnaná. Domácímu týmu se však na rozdíl od hostů dařilo proměňovat šance. Tygři tak zopakovali své sobotní vítězství a Východočechy přehráli vysoko 6:2. Uvidíme, jak si svěřenci Petra Hakena povedou v nadcházejícím posledním zápase.

Do první velké šance se domácí dostali již ve druhé minutě. Radek Šír se z dolního levého kruhu pokoušel prodrat i s pukem mezi východočeskými obránci. Na poslední chvíli kotouč vyslal k Veselému, který jej ale v letu zachytil a uschoval v lapačce. Ani Hradec však nezůstal pozadu a liberecký gólman si připsal několik zákroků.

Prvního gólu v utkání se diváci dočkali již v osmé minutě. Z domácích tribun se ale radostný křik neozval. Skóre otevřeli hosté z Hradce, kteří si před Hosnedlovou brankou vytvořili nepřehlednou skrumáž, v níž se nejlépe zorientoval Radek Pilař, jenž se ocitl přímo před maskovaným mužem – 0:1.

Tygři na sebe s gólem nenechali dlouho čekat a již zanedlouho tribuny vesele křičely. Povedlo se jim vytvořit podobnou situaci, jakou vyvolali o pár minut dříve Hradečtí. V chumlu před východočeskou svatyní našel jako první puk Samuel Solenský, kterému postačilo kotouč pouze tečovat za brankářova záda – 1:1.

Michael Klinger top

Druhá část periody byla ve znamení bojovnosti. Šelmy se snažily, co nejdéle udržet hru v obranném pásmu Hradce. František Veselý však statečně odolával a liberecké rány za svá záda nepustil. Stejně na tom byl i Hosnedl, kterému se dařilo ojedinělé pokusy eliminovat. Sedm vteřin před koncem třetiny rozhodčí připravili diváky o bitku, ke které se schylovalo před libereckým zařízením. I přesto, že ani jeden z dvojice hráčů trest nedostal, však Tygři vstoupili do druhé třetiny v početní nevýhodě.

Hned prvních třech minutách druhé dvacetiminutovky si Severočeši vytvořili velkou šanci. Hradecký gólman Veselý vyjel za bránu pro opuštěný puk, před očima se mu ale během chvíle zjevil Marek Zachar, kotouč brankáři odcizil, bohužel pro domácí se mu ale po obkroužení zařízení nepovedlo zakončit.

Další oslavy propukly ve dvacáté čtvrté minutě, kdy se prosadil Matěj Paločko krásným projektilem z pravého dolního kruhu, čímž poslal Tygry do vedení – 2:1. Ihned poté mu za danou branku přišel od východočeského Aleše Krátošky nemilý dárek v podobě vysoké hole přímo do obličeje.

Nedlouho poté se opět zadařilo domácím Severočechům. Marku Zacharovi se ve středním pásmu v rámci elegantní otočky podařilo zachytit hokejkou puk a svůj počin zakončil dělovou ranou, kterou zachytily Veselého betony. Chvíli poté se před zařízením vytvořila nepřehledná situace, v níž se puku zmocnil opět Zachar a tentokrát se mu podařilo zakončit – 3:1.

Východočeši však chtěli své umění ve střílení gólů předvést také a to konkrétně Štěpán Havránek, jenž dvě minuty po liberecké brance byl z levého dolního kruhu propálil Hosnedla – 3:2. V následujících deseti minutách byla k vidění neuvěřitelná podívaná a oba brankáři se lapačkami jen oháněli. Chvíli před koncem periody čekala Hradecké horká chvilka. Lakatoš se po menším kombinování s kotoučem rozhodl přihrát Radku Šírovi, který již čekal před východočeskou brankou a puk tečoval za záda Veselého – 4:2.

Osm minut po začátku třetí periody se Samuelovi Solenskému podařilo ve středním pásmu zbavit hradeckých obránců. Těsně před brankou Veselého vymíchal a puk mu poslal mezi betony – 5:2. Po této střele se trenér hostí rozhodl gólmana vystřídat, a tak na ledovou plochu zamířil Tomáš Vomáčka.

Domácí v průběhu třetiny nabývali na síle a Hradci tím působili, čím dál tím víc problémů. Devět minut před koncem utkání se u levého mantinelu v hradeckém pásmu strhla menší potyčka. Za faul na Solenského, který skončil krví na ledě, byl Martin Matějček vykázán předčasně do kabiny.

Trvalo pouze chvilku, než se Dominik Lakatoš za zakrváceného Solenského pomstil další ranou vystřelenou z mezikruží – 6:2. Radovanu Pavlíkovi po obdržené brance přetekly nervy a vrazil Martina Starostu zezadu na hrazení. Za svůj počin dostal hradecký forvard od rozhodčích pět minut a trest do konce utkání. Ke konci zápasu si domácí vyžádali oddechový čas, aby se tempo hry zklidnilo, což se taky povedlo, do zaznění třetí sirény totiž už nepadl žádný gól, a Tygři tak vyrovnali sérii na 2:2.

Liberecká přesilovka zakončená brankou Dominika Lakatoše:

Petr Haken
Liberec
„Dnes jsme hráli velmi chytře. Trestali jsme soupeře za jejich zákroky, které mi někdy přišly docela na hraně, ale je play off, tak se tomu nemůžeme divit. Do utkání jsme šli s přáním vyrovnat a to se nám také splnilo. Do Hradce se těšíme i přesto, že víme, jak moc těžký zápas to pro nás bude. Dnešní utkání bylo ukázkou toho, jak bychom chtěli hrát a věřím, že v tomto duchu budeme pokračovat i nadále."