Junioři měli navrch, ale brněnskou hráz zdolali až v nájezdech

L i b e r e c – Juniorka Bílých Tygrů vyhrála třetí domácí zápas v řadě, bitvu s brněnskou Kometou ale liberečtí mladíci nezačali nejlépe. V první části strádali, postupem času však získali nad protivníkem převahu a nakonec triumfovali po samostatných nájezdech. Rozhodující trefu vsítil obránce Filip Pyrochta.

Střetnutí dvou celků ze spodní části tabulky měla původně hostit brněnská půda, nicméně oba tábory odsouhlasily změnu pořadatelství a přesun bitvy pod Ještěd. Liberec do ní vstupoval z výhodnější pozice, ale před Brnem měl pouze minimální náskok.

Kometa začala aktivněji, hosté lépe bruslili a dostávali se do těsné blízkosti Vaněčkovy branky. Na vedoucí trefu navíc nemuseli čekat dlouho, při dvojnásobné početní převaze poslal puk do sítě Jan Sedlák, který se prosadil střelou od modré čáry. Časomíra se po jeho pokusu zastavila na údaji 7:56.

Další příležitost si tým z jihu Moravy vypracoval vzápětí, ale Mytiska volný prostor nezužitkoval. Z pravého kruhu mířil ke vzdálenější tyči a těsně minul. Domácí se do hry dostali při dvou následných přesilovkách, gólman Klimeš však ostřejší střele nečelil.

Jednadvacátá minuta ale přinesla vyrovnání, Bílí Tygři vlétli do prostředního dějství s velkým odhodláním a se soupeřem brzy srovnali krok. Do střelecké listiny se zapsal Daniel Svoboda, jenž byl na brankovišti nejdůraznější a z dorážky nezaváhal.

Duel poté střídal divácky atraktivní pasáže s nezáživnými mezihrami. Kometa měla štěstí, že Vlkův pokus z mezikruží prolétl jen těsně vedle. A neuspěl ani Dlouhý, který se z pravé strany natlačil až do Klimeše. Nakonec však vyfasoval pouze dvouminutový trest za nedovolený zákrok. Vaněček měl zase práci při přesilovkové střele čiperného Rašky, které chyběla pouze větší přesnost.

Severočeši s každou přibývající minutou výkonnostně rostli, třetí dějství si již podmanili. Jenže brněnská obrana v čele s pohyblivým brankářem Klimešem odrážela jednu střelu za druhou. Jandejsek po svém průniku už slavil, ale jeho zakončení z pravého kruhu se zastavilo o brankovou konstrukci. Na modrou čáru dostal poté několikrát nabito zadák Pyrochta, ani jedna z jeho ran se však neujala.

Kometa nakonec nerozhodný stav uhájila a v prodloužení mohla protivníka zaskočit, jenže Mrázek rozhodující trefu odmítl. Řítil se sám na Vaněčka, ovšem svůj blafák nedotáhl do zdárného konce. Hostům se v přímém souboji s brankářem nedařilo ani při následných samostatných nájezdech. Prosadil se pouze jednou, zato Tygři využili všechny tři pokusy. Ten rozdílový zaznamenal Filip Pyrochta.

Petr Haken (Bílí Tygři Liberec): "Byli jsme lepší, celý zápas jsme odehráli dobře. Máme akorát problém v tom, že nedáváme branky. Šanci přitom máme dost, ale potřebujeme tomu jít trošku naproti. Hráči si ale ten bod navíc určitě zasloužili. Jen škoda několika našich vyloučení, které soupeři nahrávali. Z jednoho z nich jsme vlastně dostali hned na začátku gól. Jinak musím celý tým pochválit."

Pavel Pazourek (Kometa Brno): "První třetinu jsme odehráli asi nejlíp, v té druhé jsme si nechali dát blbý vyrovnávací gól. Pak se hrálo z jedné strany na druhou, ale domácí měli více ze hry. Mohli jsme rozhodnout v prodloužení, ale nevyužili jsme přesilovku a pak jsme o ní po zbytečném faulu i přišli. V nájezdech se nám nedařilo, soupeř je naopak provedl perfektně."