Junioři ovládli přípravné utkání s českou reprezentací U17 ve velkém stylu

Liberec - Šest branek dokázali vsítit junioři Bílých Tygrů v přípravném utkání s českým reprezentačním výběrem do sedmnácti let. Za ten nastoupili také dva hráči tygřího dorostu: Václav Burda a Jan Bednář.

Česká reprezentace nastoupila den před duelem proti juniorům Mladé Boleslavi, které jednoznačně přehrála a připsala si vysoké vítězství 5:0, nicméně tentokráte vše začalo úplně jinak. Již po pěti minutách se totiž prosadili hokejisté z města pod Ještědem poprvé, Matyáš Kačírek nadvakrát překonal z velké blízkosti Škarka - 1:0. Výbornou první periodu z pohledu Severočechů navíc těsně před koncem dokonal Marek Zachar, jenž dostal až příliš mnoho prostoru mezi kruhy a bekhendovým pokusem si doslova vychutnal na hostujícím brankáři - 2:0.

Během prostřední dvacetiminutovky se obraz hry vyrovnal, avšak góly dávali pouze Liberečtí. V polovině střetnutí napřáhl na modré čáře Vojtěch Divila a propálil vše, co mu stálo v cestě - 3:0. Nicméně následně zahrozil také český reprezentační výběr. Svoboda se prezentoval velmi dobrou ranou, ale Petruželka, který nahradil ve třicáté minutě Vacka, si připsal důležitý zákrok lapačkou.

„Věřím, že některým hráčům duel ukázal, že na sobě ještě musí pracovat a i nadále se mohou zlepšovat. Budu hrozně rád, když tímto herním projevem budeme pokračovat i v budoucnu. Musím také pochválit řadu starších dorostenců, kteří za nás nastoupili, podali velmi kvalitní výkon," hodnotil střetnutí trenér šelem Petr Haken.

Zřejmě definitivní pojistku nad vítězstvím šelem přidal pouhých patnáct sekund před druhou sirénou Filip Rubeš - 4:0. Na přípravný zápas poměrně rychlé tempo pokračovalo i po přestávce a Tygři vytěžili pátý přesný zásah. A ne pouze tak ledajaký. Radek Šír vzal tíhu okamžiku na sebe a úspěšně projel celým útočným pásmem, následně navíc zakončil ukázkově pod horní tyč, čímž si vysloužil potlesk od všech přítomných diváků - 5:0.

Naše mužstvo i přes vysoké vedení v napadání a útočení nepolevilo, což vyústilo v šestý gól, ten doslova vybojoval důrazem v brankovišti Samuel Solenský - 6:0. Když hosté nevyužili ani jednu ze svých následujících šancí, bylo jasné, že oba maskovaní muži šelem vyjdou z přípravného utkání s nulou. Tygři výhrou pouze potvrdili svoji výbornou formu, nyní se ale znovu musí připravovat na extraligové boje. Do Liberce v pátek zavítá Mladá Boleslav.

Petr Haken
Liberec
„Utkání pro bylo obrovskou zkušeností. Musím pochválit všechny hráče, jelikož jsme dodržovali takový herní systém, který jsme si řekli. Na kvalitě soupeře nemění nic ani skutečnost, že reprezentační výběr byl mladší než náš celek. Snažili jsme se hrát tak, jak jsme zvyklí v mistrovských duelech, což se nám povedlo v podstatě po celých šedesát minut. Jsme rádi za vysokou výhru. Myslím, že pro všechny hráče je veliká čest proti reprezentačnímu výběru nastoupit, byť to byl pouze přípravný zápas."