Junioři v okleštěné sestavě přehráli Hradec a berou další tři body

Liberec – V šestém hracím kole DHL extraligy juniorů zamířil na liberecký led hradecký Mountfield, který podobně jako Tygři zažívá povedený start sezóny. Dvacítka navíc do utkání skvěle vstoupila a už po první třetině vedla 2:1. To navíc umocnila v periodě druhé, kdy navýšila své vedení už na rozdíl čtyř branek. Nakonec vedení svěřenci Valdemara Jiruše i udrželi, a tak se mohou radovat z dalších tří bodů!

Na první přesný zásah se navíc nemuselo čekat kterak dlouho. Pobídka skrz celé střední pásmo přesně našla Davida Rozsívala, jehož postup vpřed a následná bekhendová střela sklidila úspěch. V polovině sedmé minuty bylo ale vyrovnáno, a to po rychlé kombinace na brankovišti, díky které zaznamenal gól Vojtěch Aschenbrenner – 1:1.

To ale nebylo z první třetiny vše. Těsně po její polovině si totiž šelmy vzaly vedení zpět. Jakub Seidl se v útočné třetině zmocnil kotouče a z pravého kruhu nachytal hradeckého brankáře střelou na přední tyč.

Také prostřední třetina se nesla v libereckém duchu, a to zejména v pasáži kolem prostředku utkání. Nejprve totiž navýšil vedení pohotovou dorážkou Luboš Stahoň, načež se stejný hráč postaral i o tu další, když svůj únik zakončil střelou pod víko.

Následně si šelmy zahrály také početní výhodu. Její první část, jednalo se o trest 2+2, netrvala ani deset vteřin, protože dělovku Daniela Pekaře dorazil za Kasalova záda Marek Šťástka.

Závěrečná dvacetiminutovka už další góly nenabídla, a tak Bílí Tygři i v okleštěné sestavě porazili Mountfield 5:1.

Valdemar Jiruš
„U Hradce jsme věděli, že je to silový a brejkový tým, tomu jsme také přizpůsobili přípravu. Jsem moc rád za to, jak jsme to zvládli, protože výsledek 5:1 vypadá jednoznačně, ale bylo to opravdu těžké utkání. Kluci se drželi plánu, který jsme si dali a plnili ho až do poslední minuty. Jediná výtka by byla nezvládnutá situace při vyrovnávacím gólu, ale jinak tým zaslouží velkou pochvalu."