Junioři vezou z Boleslavi tři body, vyrovnanou bitvu rozhodl Gajda

Mladá Boleslav/Liberec - Svěřenci Valdemara Jiruše se v rámci 19. kola představili na ledě rivala z Mladé Boleslavi. Zápas prvního s druhým zůstal po čtyřiceti minutách nerozhodný, a tak musela rozhodnout třetí třetina. V ní Libereckým vystřelil výhru Petr Gajda. Bílí Tygři tak i nadále okupují první příčku západní skupiny a po výhře 4:3 si do ní připisují další tři body.

Utkání o první místo bylo hned od samotného začátku velmi napínavé. Skóre zápasu otevřel domácí bek Tomáš Moravec, jehož rána od modré se nejprve otřela o pravou tyčku a následně zaplula za Hambálkova záda. Liberečtí dokázali těsně po polovině první periody odpovědět. Nahození Vojtěcha Pilíška bylo před brankářem Horou tečované a kotouč tak zamířil přímo do boleslavské klece - 1:1.

Bruslaři po vyrovnání zvyšovali obrátky, a tak po necelých čtyřech minutách překlopili vedení opět na svoji stranu. Střela Vojtěcha Teplého překonala brankáře Hambálka v prostoru vyrážečky. Liberecká dvacítka však nesložila zbraně a vyrovnání tak přišlo záhy. Necelé dvě minuty před koncem prvního dějství prostřelil Horu Samuel Jansa, jenž po závaru v brankovišti doklepl kotouč do odkryté branky.

V úvodu druhé dvacetiminutovky byla po faulu Jenčovského přisouzena přesilová hra domácímu celku. Boleslavští ji hned po minutě využili a po střele od modré přidal svůj druhý gól v zápase Tomáš Moravec. Bílí Tygři se na svého soka dotáhli až v závěru periody, kdy srovnával stav skóre kapitán Mikuláš Jenčovský.

Třetí třetina pokračovala v nastoleném tempu a oba týmy se hnaly za vítězstvím. Nerozhodný stav rozsekl v čase 48:22 Petr Gajda, který z prostoru levého kruhu vymetl šibenici Horovy branky. Svěřenci Valdemara Jiruše si už ve zbylém čase výsledek pohlídali a nic na tom nezměnila ani přesilová hra pěti proti třem, která byla Bruslařům nabídnuta.

Liberecká juniorka tak pokračuje v parádních výkonech a i po 19. kole zůstává na prvním místě s pětibodovým náskokem!

Marek Melenovský
BK Mladá Boleslav
„Dnešní zápas měl kvalitu z obou stran. Bohužel dnes rozhodla o něco větší obětavost ze strany Liberce."
Valdemar Jiruš
Bílí Tygři Liberec
„Věděli jsme, že to bude těžké utkání. Kluci se drželi našeho plánu pro tento zápas. Víme, že Boleslav hraje takový brejkový hokej a hodně vyhazují puky, odrážejí je o mantinely. Pohlídali jsme si to, i když tam pár zaváhání bylo. Kluci taky zahráli dobře a organizovaně do obrany. Trochu nás ke konci srazila nedisciplinovanost, ale díky obětavosti a výbornému gólmanovi jsme to zvládli."