Juniorka se skvělým Hosnedlem v zádech pokořila Karlovy Vary

Liberec - Bílí Tygři se v sobotu podvečer utkali s týmem z Karlových Varů. Šelmy se role tabulkového outsidera nezalekly a dokázaly zvítězit. Západočechy porazily jasným rozdílem 4:1, a připsaly si tak tři body proti těžkému soupeři. V brance se ukázal Lukáš Hosnedl, který předvedl spoustu skvělých zákroků. A v útoku si po jednom gólu a asistenci připsali Daniel Svoboda a Michal Gecko.

Zápas začali aktivněji domácí hokejisté a už po dvou minutách měl Ordoš první velkou gólovou příležitost. Přebruslil obránce, ale klička do bekhendu mu nevyšla, takže si Frček na puk vůbec nesáhl. Následovala úvodní přesilovka. Tygři nabídnutou šancí nepohrdli a při vyloučení Pajka se dostali do vedení. Liberečtí v poklidu kombinovali s pukem v útočné třetině, než se gumový nesmysl dostal k Marku Zacharovi. Ten si s ním vybruslil k levému kruhu přesnou ranou pod břevno nedal karlovarskému gólmanovi šanci – 1:0.

Pár desítek vteřin nato si hru v početní výhodě vyzkoušeli také hosté. Paradoxně v ní měly větší příležitost šelmy. Svoboda z pravé strany lehce přestřelil. To ho mohlo mrzet ještě víc o půl minuty později. Liberečtí museli bránit ve třech proti pěti. Dalším hráčem na trestné lavici byl Solenský. Západočeši stříleli, co mohli, ale všechny jejich projektily mířily doprostřed branky, kde stál připravený Hosnedl.

V první dvacetiminutovce jsme si hry s plným počtem hráčů na ledě opravdu moc neužili. Další šanci při přesilovce měl Ordoš. Z mezikruží ho Frček protentokrát vychytal.

To už neplatilo po dvou minutách prostřední třetiny. Domácí se usídlili v pásmu. Na modré čáře se dostal k puku Turek. Ten v nouzi před dojíždějícím obráncem nahodil na branku. Před Frčkem bylo rušno a karlovarský brankář se zakrytým výhledem pouze vyrazil puk před sebe. Naneštěstí pro něj přesně do míst, kde stál Jan Ordoš. Ten poloprázdnou bránu trefil neomylně - 2:0.

Během dalších dvaceti minut jsme sledovali bojovný hokej. Gólovek výrazně ubylo. Oba týmy si pečlivě střežily modrou čáru o kterou se rozbila většina akcí soupeře. Slibnou akci hostů zakončoval Pajk. I kdyby puk dopravil do sítě, gól by nemohl být uznán, protože Hosnedl byl v té době bez helmy.

O polovině zápasu předvedl domácí brankář tři výtečné zákroky. Nejprve domácí od inkasovaného gólu zachránila jeho lapačka a obětavý skok přes brankoviště. Nedlouho nato se napřáhl při přečíslení Nguyen. Liberecký maskovaný muž se stačil včas přesunout a ránu skryl do výstroje.

Těsně před druhou sirénou mohl navýšit vedení Svoboda. Přesná přihrávka od Mečíře do předbrankového prostoru mu ale v kritický moment přeskočila čepel a puku se zmonili hostující obránci.

Jak Tygři začali dějství druhé, tak si to zopakovali i ve třetím. Tentokrát už se Daniel Svoboda nemýlil a při závaru před brankou si jako jediný našel puk a dopravil ho do sítě – 3:0. Za necelé tři minuty se mohli domácí radovat počtvrté. Karlovarské obránce ve snaze o rozehrávku obral o puk střelec třetího libereckého gólu, který zpoza branky našel mezi kruhy rozjetého Zdeňka Krále. Ten zamířil přesně mezi betony Frčka – 4:0.

Hra se zklidnila. Hosté tušili, že k úspěchu v dnešním zápase už jim mohl pomoct jedině zázrak. Přesto se k čestnému gólu dostali. Ve 49. minutě jsme zastihli domácí obranu v jediné slabší chvilce dnešního utkání. Nahození od modré čáry ve vzduchu lehce zaplavalo. Hosnedl ho nedokázal zkrotit a vyrazil puk před sebe. Dojíždějící Daniel Babka uklidil puk do odkryté branky – 4:1.

Domácí hráli v improvizované sestavě v defenzivě, kde museli na pozici beka zaskočit Zachar s Huňou. Zejména proto se posledních deset minut snažili dohrát za současného stavu. Také jejich gólman žádnou komplikaci nedovolil a často kouskoval hru. Energetici se tak k závěrečnému tlaku vůbec nedostali. Utkání tedy skončilo jasným vítězstvím domácího mužstva v poměru 4:1.

Petr Haken
Liberec
„Zápas byl hodně vyrovnaný. Zápas se odvíjel od našeho přesilovkového gólu. Postupem času jsme byli lepší a přidali kluci přidali další branky. Musím poděkovat hráčů, protože jsme měli pouze čtyři obránce a všichni to zvládli na výbornou. Máme tři zraněné beky a jeden z dorostu je zraněný, takže jsme museli improvizovat. Zachar s Huňou hráli skvěle."
Jiří Žůrek
Karlovy Vary
„Chtěli jsme po včerejším zápase bodovat. Dvě třetiny jsme odehráli slušně. Byli jsme hodně vylučováni a dostali jsme první gól v oslabení. To nás rozhodilo. Druhý gól jsme inkasovali po chybě z dorážky. Nebyli jsme pohotoví. Ve třetím dějství jsme byli hodně laxní. Celkově jsme byli neefektivní v koncovce na rozdíl od Liberce."