Juniorům se střelecky nedařilo, z Plzně se vrací s prázdnou

Plzeň/Liberec – Po pěti výhrách v řadě zamířili svěřenci Valdemara Jiruše na led plzeňské Škodovky. Zde šli po první dvacetiminutovce do kabin za stavu 0:2 a nic na tom nezměnila ani prostřední část. V té závěrečné pak junioři mohutně dotahovali, nakonec ale dokázali jenom snížit. Všechny tři body tak bere soupeř.

Začátek utkání byl od obou stran klidnější. V polovině periody ale začali úřadovat domácí. Do vedení šli totiž v 10. minutě, a to po přečíslení dva na jednoho, které navíc Liberečtí nedokázali dvakrát vyhodit. Prvním střelcem se tak stal Tomáš Pittr.

Indiáni navíc před úvodní sirénou dokázali ještě navýšit svůj náskok. Od modré si do mezikruží sjel obránce Max Pšenička, jemuž sice střela nevyšla úplně optimálně, ale zapadla přesně k zadní tyči liberecké klece.

Ještě minutu před koncem to vypadalo, že šelmy vyjdou naprázdno i střelecky. Nakonec ale smůlu prolomil Luboš Stahoň, který si šikovně sjel pro nahrávku přes osu kluziště a uklízel za přesouvajícího se Černého. Junioři už ale další branku přidat nestihli, a tak proti Plzni na body nedosáhli.