Mladší dorost „B“ vyhrál v Jindřichově Hradci gólem z poslední minuty

Jindřichův Hradec/Liberec – Mladší dorost „B“ vyrazil 8.1. na zápas do Jindřichova Hradce. Liberečtí v utkání rychle prohrávali, ale dokázali duel otočit. Skoré jako na houpačce zlomil na svou trefou v šedesáté minutě Samuel Solenský a za výhru 4:3 přisoudil dva body Bílým Tygrům.

Bílí Tygři na ledě Vajgaru poměrně rychle prohrávali, když se ve třetí minutě prosadil z přesilové hry Lát – 1:0. Liberečtí se z inkasovaného gólu rychle oklepali a jen zásluhou domácího brankáře Fogla se jim nepovedlo hned vyrovnat. Severočeši pak nevyužili dvě přesilové hry, a tak se šlo do kabin za jednobrankového vedení Hradce.

Liberec si zahrál na začátku druhé periody přesilovou hru, ale Fogla opět nepropálil. Vyrovnání tak přišlo až ve 28. minutě. Pěknou kombinaci po ose Kačírek, Nezbeda zakončil Patrik Antonín přesně – 1:1. Vajgar držel od další inkasované branky brankář, přesto domácí občas vystrčili růžky, Lát ale nezamířil přesně.

Modrobílí v polovině utkání vystřídali brankáře a po chvilce se mohli radovat i z vedení. Před brankou se Antonínovi objevil nikým nehlídaný Matyáš Kačírek a Fogl podruhé v utkání kapituloval – 1:2.

Vstup do závěrečné dvacetiminutovky vyšel lépe domácímu celku. Kohút načapal libereckého brankáře a bylo srovnáno – 2:2. Jindřichův Hradec pak opět nabral kurs k plnému počtu bodů, když se trefil Jon – 3:2. Bílí Tygři ale nesložili zbraně a byli za to odměněni vyrovnávací branou. Jiří Babec mířil po přihrávkách Kačírka a Chluma do černého – 3:3.

Liberečtí v žádném případě nechtěli připustit dělbu bodů, a tak v závěru naposledy udeřili. V závěrečné přesilové hře se trefil Samuel Solenský a svým gólem zajistil Bílým Tygrům export dvou bodů pod Ještěd – 3:4.