Osmá třída zdolala na finálovém turnaji Černé Vlky

L i b e r e c - Osmá třída uspěla na MČR také ve druhém zápase. Proti Černým Vlkům však několikrát prohrávala, nakonec ale napínavý souboj zvládla a v domácím prostředí slavila druhé vítězství. Pět kanadských bodů si připsal Samuel Solenský.

Mladí Tygři vstoupili do souboje aktivněji, svého soka v úvodu zatlačili. Kačírek trefil z mezikruží levou tyč. Jako první se však radoval soupeř, puk skončil za brankovou čarou po střele Dominika Rašky – 1:0.

Liberečtí si však připravili vcelku rychlou odpověď. Samuel Solenský mířil zprava přesně do horní poloviny branky. První třetina přinesla atraktivní podívanou plnou šancí. Radovat se mohl Kofroň a na druhé straně také Kačírek, skóre se ale změnilo až po přesné střele Jana Kaluse – 2:1.

V osmnácté minutě byl ovšem stav opět nerozhodný, neomylně zacílil opět Samuel Solenský, čímž stanovil skóre po úvodní části duelu.

Černí Vlci šli zkraje druhé dvacetiminutovky potřetí v zápase do vedení, Kalus přenechal před brankovištěm kotouč Dominiku Raškovi, jenž pálil takřka do prázdné branky. Zanedlouho ztrácel liberecký výběr již dva zásahy, David Kofroň se trefil z mezikruží – 4:2.

Ovšem modrobílí povzbuzovaní početnou skupinkou fanoušků dokázali před koncem prostředního dějství zvrátit vedení na svoji stranu. Branku vstřelil Matyáš Kačírek, Marek Zachar a v čase 39:56 zkompletoval hattrick Samuel Solenský – 4:5.

V úvodu třetí části přidal z těsné blízkosti šestou trefu znovu Matyáš Kačírek. Vlci se snížení dočkali až tři minuty před koncem, Dominik Kofroň stanovil v signalizované výhodě skóre na konečných 5:6.