Starší dorostenci sestřelili Letce až v nájezdech

Starší dorostenci Liberce přivítali na svém ledě takřka poslední Letňany, ale jasné vítězství se nekonalo. Bílí Tygři se trápili a Letci jim uletěli až do dvougólového vedení. V závěru zápasu ale zaúřadoval Filip Pyrochta, který ho nejprve poslal do prodloužení a nakonec zařídil vítězství v nájezdech 4:3.

Ve čtvrtek se konal v Tipsport areně souboj favorita s outsiderem. Liberec totiž přivítal Letňany. Domácí byli v úvodu aktivnější a brankář Švíhálek sebou musel během první pár minut několikrát slušně švihnout, aby zamezil Procházkovi a Belovičovi ve skórování. Letňany se probraly až v osmé minutě, ale Čapkovu pokusu chyběla potřebná špetka přesnosti.

To je ale nemuselo dlouho mrzet. Brejcha totiž vypálil v šestnácté minutě od modré, Hosnedl si srazil puk do brankoviště, kde ho hbitě poslal za jeho záda Daniel Arnošt – 0:1. Tygři v tu dobu vypadali jako neškodná koťata a Letci tak po ledě doslova létali a těsně před koncem odskočili na dvoubrankový rozdíl. Belovič si šel odpykat trest a jeho prohřešek potrestal střelou od modré Matěj Hes – 0:2. Snížit mohl těsně před sirénou Havlas, ale tváří v tvář Švihálkovi neuspěl.

Od druhé části hry se do liberecké branky postavil místo Hosnedla Sobotka a mohl přihlížet, jak Langhammer v jasné příležitosti minul. První ostřejší zákrok musel tak předvést už po minutě na ledě, kdy si vychutnal v samostatném nájezdu Kaplana. Snížení Severočechů tak přišlo až v čase 26:01. Kalfiřt vyzval ke skórování Pavla Zachu a ten na vnější tyč nedal Švihálkovi šnaci – 1:2.

Radost domácích z branky trvala jen sedm minut. Letňany rozjely smrtelný kolotoč, na jehož konci byl David Kaplan – 1:3. V závěru periody mohl snížit opět na jednobrankový rozdíl Zacha, ale bekhendem poslal puk do boční sítě.

Liberec měl hned v úvodu třetí dvacetiminutovky obrovskou šanci a Zachovi se o ní bude zdát ještě pěkně dlouho. Noční můrou mu bude Švihálek, který mu sebral jasný gól. Brankář Letců tygřím skokem totiž lapil puk akrobaticky do lapačky. Pojistit náskok hostů mohl prakticky z protiútoku Arnošt, ale v situaci 2 na 1 bekhendem nedal.

Letňany v závěru ubraly na důrazu a Podještědští se dostali na dostřel jediné branky. Matúš Belovič v 52. minutě snížil na 2:3. Nic tomu ale nenasvědčovalo, že by si hosté neodvezli tři body, protože ve zbylých minutách dobře bránili. Jenže jediná chyba je stála vítězství. Švihálek vyrazil Langhammerovu střelu k Filipu Pyrochotvi, který trefil šibenici přesně – 3:3.

V prodloužení mohl rozhodnout Brejcha, ale v dobré příležitosti minul. Utkání musely rozhodnout nájezdy. Do letňanské klece se postavil Švihálek, Liberec opět povolal Hosnedla. Penaltovou loterii rozhodl až v šesté sérii Filip Pyrochta a přisoudil domácím bonusový bod navíc – 4:3.

Jan Štastný (Bílí Tygři Liberec): „Vyhráli jsme na nájezdy a urvali druhý vítězný bod. S naší hrou ale nejsme spokojeni. Někteří hráči nepodali takový výkon, jaký by měli. Možná si mysleli, že po pěti výhrách v základní hrací době to půjde samo a zvedlo jim to sebevědomí. Jasně se ukázalo, že nelze podcenit jakéhokoliv soupeře v extralize staršího dorostu, protože všichni jsou kvalitní. Pokud v sobě nebudeme mít pokoru, nebudeme se soustředit na utkání úplně stejně, jako kdybychom hráli s Budějovicemi, tak by to byl problém. Dnes je mi líto soupeře, protože si body zasloužil minimálně dva. My jsme naší bojovností a hráči, kteří jsou šikovní, ten jeden bod navíc urvali. Cením si mužstva, že utkání nevzdal.“