Úspěšný vstup do nového měsíce pro dorostence. Loupili na Kladně

Kladno/Liberec – Svěřenci Vojtěcha Fialy začali tam, kde minule skončili, a v novém měsíci si připsali první výhru. Rozhodli o ní především vydařenou první půlí utkání, v níž si vybudovali tříbrankový náskok. Následně Rytíři sice snížili a Tygrům se cukali, teč Bělohorského, jež se ukázala jako vítězná, ale zlomila utkání na stranu Severočechů.

Skóre už v osmé minutě otevřel Matěj Kučera, jehož projektil k tyči byl nad schopnosti Barchánka. Na začátku druhé třetiny pak Tygři přidali další dvě trefy. Nejdříve přesně tečoval Novákovu ránu Šimon Bělohorský, čtyři minuty poté úspěšně dorážel Filip Kinter.

Kladno se ale nenechalo a dvěma góly v rozmezí dvou minut, o které se postarali Tomáš Kozák a František Maulis, se přiblížilo na rozdíl jedné branky. Minutu po této smršti ale vystřelil Libereckým klid Šimon Bělohorský, když opět tečoval střelu Nováka před brankou.

Ve třetí třetině pak soupeři uštědřil symbolický pátý úder Matyáš Čančík, který šikovně usměrnil Kachlířovu pobídku zpoza branky do sítě. Pět minut před koncem sice ještě upravil skóre pohledný únik Tomáše Kozáka, ten už ale nic nezměnil na konečné výhře šelem 5:3.

Vojtěch Fiala
„S Kladnem jsme dnes uzavírali první kolo zápasů a měli jsme jasný cíl – odvézt tři body do Liberce, nic nepodcenit a šedesát minut si ofenzivní hrou vytvářet šance. Do zápasu a obecně první třetiny jsme vstoupili slušně a měli převahu, nepovedlo se nám ale proměnit šance a tak jsme šli do kabin pouze s jednogólovým vedením. V druhé části jsme pokračovali v ofenzivě, ale soupeř se držel a bojoval. Sice jsme nepodcenili začátek, zato jsme ale v určitém směru podcenili průběh zápasu a nastal moment, kdy jsme se za stavu 3:2 zbytečně strachovali o vedení. Rytíři hráli obětavě celých 60 minut a jsme rádi, že i přes kvantum zmařených šancí vezeme tři body. Už zítra nás pak čeká Sparta, proti níž můžeme odčinit naši střeleckou mizérii z dnešního dne."