V gólově bohatém odpoledni dorostenci přestříleli Slavii

Liberec – I ve druhém kole nové sezony Extraligy dorostu svěřenci Vojtěcha Fialy zvítězili a první týden soutěže tak zvládli na jedničku. Při své domácí premiéře to sice neměli vůbec jednoduché, výborná efektivita a spolehlivý Charvát ale přihráli Tygrům vítězství.

Na začátku sice oba týmy chvíli hledaly správnou intenzitu a přesnost nahrávek, už ve čtvrté minutě na ně ale přišli. Nejdříve po dobrém pasu, který přišel zpoza branky, z velkého úhlu překonal přesouvajícího se Netušila do šibenice Dominik Krajdl. Třináct vteřin nato však dělovkou ze slotu proměnil přečíslení dva na jednoho Tadeáš Egert a bylo vyrovnáno. I přes zrychlující se tempo se na další branky muselo čekat až do druhé části.

V ní nejprve vrátil šelmám vedení Šimon Šejc, jenž důrazem využil rozhozeného Netušila po pokusu Kučery. V polovině utkání pak navíc Šejc pobídl zpoza branky Adama Němce, jehož přesným laserem do růžku odskočili Liberečtí na rozdíl dvou gólů.

Do třetí třetiny pak dorazily oba týmy s dobře promazanými gólostroji a bylo to znát. O první z pěti branek se nejdříve postaral Tomáš Srnský, jenž kuriózně skóroval z nahození, které si Netušil srazil do vlastní branky. Na něj za chvilku navázal Lukáš Kachlíř, který si dobře sjel pro dorážku na brankoviště.

Následně ale otěže převzali Pražané, kteří dvěma podobně rychlými góly Adama Kellera a Tadeáše Egerta snížili opět na rozdíl dvou branek. Sešívanou naději ale zanedlouho rozpáral Filip Kinter, jenž ranou do odkryté klece upravil na konečných 6:3.

Vojtěch Fiala
Bílí Tygři Liberec
„Byl to první domácí zápas, takže jsme chtěli předvést co nejlepší hru a ideálně získat tři body. Jsme rádi za to, jak to dopadlo. Poctivou prací jsme si vypracovali slušný náskok, ale zároveň to bylo ve třetí třetině, kdy dala Slavia dvě branky, od nás trochu nervózní a pasivnější. Naštěstí se nám na konci povedlo odskočit zpátky a dohrát to k úspěšnému konci."
Tomáš Kucharčík
HC Slavia Praha
„Liberec má svou kvalitu, skládá se z ročníků, které slavily úspěchy v deváté třídě. My jsme se s tím poprali celkem dobře, rozdíl bych viděl v brankářích a v naší neefektivitě. "