Výhru nad Táborem vystřelil mladším dorostencům bekhednovým blafákem Rychlovský

Liberec - Tygři vedli v utkání s Táborem již 2:0. Za celý zápas vyslali na branku soupeře 63 střel, přesto muselo rozhodovat až prodloužení. V tom přisoudil bonusový bod na stranu našeho mužstva Jakub Rychlovský.

Liberečané nastoupili do střetnutí velmi aktivně. Pěkným průnikem se prezentoval Nikolič, ale po obehrání třech protihráčů se sám vytlačil do ostrého střeleckého úhlu. To ve třinácté minutě už hala poprvé jasála, Adam Liška střelou z velké blízkosti překonal Balouna a Tygři se tak ujali vedení.

Záhy měl na hokejce další gól Dupal, nicméně tentokrát dokázal brankář táborského celku kotouč zachytit včas. V jednadvacáté minutě se v úniku ocitl Křepelka, situace však nevyužil ideálně a kotouč nasměrovat mimo dosah Balouna nedokázal. Stejný osud potkal i o několik okamžiků později pálícího Adamce. Tentokrát maskovanému muži hostujícího celku pomohla i notná dávka štěstí.

V závěru druhého dějství libereckým příznivcům zatrnulo, nejprve Čajan výborným zásahem zneškodnil únik Ledeckého a potom se na mladičkého gólmana řítila hned trojice hráčů v modrých dresech. Táborští však celou akci překombinovali a o obrovskou příležitost se připravili. Po přestávce navíc skórovali Tygři. Střelu Lišky dorazil mezi tři tyče Jan Křepelka.

„Chtěli jsme tři body a zápas to na tři body byl, jenže kluci si musí uvědomit, že duel trvá šedesát minut. Začali jsme pořádně hrát až, když jsme dostali branku na 2:2. Musíme se z toho poučit a hrát po celé utkání naplno," hodnotil trenér Milan Plodek.

Jenže poté přišlo snížení z hole Pavla Chocholouška, který se blýskl pohlednou individuální akcí a i vyrovnání, jenž pro změnu obstaral Kryštof Lang. Vedení mohl překulit zpět na stranu Tygrů Dospěl, ale v z pravého kruhu pouhých pár vteřin před závěrečnou sirénou minul.

Prodloužení hrané systémem 3 na 3 mělo rychlý spád, nejprve nevyužil přečíslení dvou na nikoho Virág a poté Jakub Rychlovský perfektně provedeným bekhendovým blafákem přeci jen přisoudil našemu mužstvu bonusový bod.

Milan Plodek
Liberec
„Absolutně nejsem spokojený s výkonem většiny hráčů, i když šance jsme si vytvořili, tak je nejsme schopni proměňovat. Stejný obrázek byl k vidění i v Hradci. S takovýmto výkonem jako proti Táboru nemůžeme být spokojení a musíme nadále pracovat. Doufám, že s Pardubicemi to v neděli bude mnohem lepší."