Vysoká porážka staršího dorostu v Hradci

V 10. kole extraligy staršího dorostu zajížděli Bílí Tygři do hradecké ČEZ arény. Zatímco doma si s hradeckými poradili, v jejich hale se jim nedařilo. I když dobře začali a první třetinu vyhráli, nakonec odešli poraženi 6:1.

Po úvodních, trochu rozpačitých, minutách utkání jako první zahrozili domácí a v 5. minutě zazvonila tyč Sobotkovy branky. V další šanci domácích v 7. minutě se vyznamenal Sobotka, stále 0:0. Bílí Tygři se rozjížděli pomaleji, ale ve 12. minutě zahrozil Procházka, Pavelka se za jeho střelou jen ohlédll, jak těsně minula jeho branku. Ve 13. minutě už ale domácí reprezentační brankář lovil puk ze sítě. Kouba vyhrál vhazování v útočné třetině a jeho přihrávku před branku dopravil do sítě s trochou štěstí Patrik Urban. Vedoucí gól hosty nabudil a jejich hra se zrychlila, bohužel ale chyběla efektivnější střelba. V 17. minutě předvedli liberečtí dlouhý zámek, domácí nevěděli, kam dřív skočit, ale nakonec se osvobodili a neinkasovali. O minutu bpozději pálil nebezpečně Klíma, ale Pavelka v domácí brance odolal. Minutu před koncem první třetiny znovu zahrozili domácí, Sobotka chvíli nevěděl, kde má puk, ale za brankovou čárou nebyl. Poslední útok prvního dějství pak podnikli Bílí Tygři, ale přerušil ho zbytečný faul Urbana. Domácí si tak připravili půdu do začátku druhé třetiny v podobě přesilovky.

Prostřední dějství zápasu nezačalo pro Bílé Tygry vůbec dobře. Domácí se hned natlačili do útočné třetiny a po pouhých 23 sekundách Sobotka kapituloval, když vůbec neviděl nahození domácího beka Červeného od modré čáry, 1:1. Zskočení hosté se znovu dostali do tempa až při přesilovce, ale neúspěšně, Knap minul ve velmi dobré pozici přihrávku, chyběla střelba. V polovině utkání, ve 30. minutě se dostali domácí do vedení. Ve skrumáži před brankou byl nejaktivnější Pravda a dotlačil puk do brány, 2:1.Liberecké mohla nastartovat další přesilovka o 2 minuty později, ale nepříliš důrazné střelecké pokusy kryl s jistotou Pavelka. A ve 36. minutě předvedl domácí golman skvělý zákrok po střele Jandejska a pak i odražený kotouč daleko od branky s jistotou uklidil do bezpečí. Na konci 37. minuty putuje za katr podruhé v utkání Urban, za chvíli jej následuje Najman a domácí hrají dlouhou přesilovku 5 na 3. O minutu později už se domácí radují, ale předčasně, Sobotka skvěle zasáhl. O chvíli později přichází sporná situace, když puk zůstává po zásahu domácího hráče zaklíněn za Sobotkovou brankou pod mantinelem. Když jej rozhodčí vydolují, nechají vhazovat v obranné třetině Bílých Tygrů. Několik vteřin po buli pálí z úhlu Frk a je to 3:1 pro domácí. Pokračuje pak jejich přesilovka 5 na 4, ale už bez gólu. Druhou třetinu tak Bílí Tygři prohrávají 3:0.

Do třetí třetiny nastupují hosté s několika změnami v sestavě, ale ty se neosvědčují. naopka, hned ve 41. minutě znovu předvedli domácí obrovský důraz na brankovišti a na 4:1 zvýšil Gabriel. Bílí Tygři odpověděli zvýšenou aktivitu, ale jen krátkodobě, takže pokus Mikesky ke gólu nevedl. Bohužel, potvrdilo se staré známé přísloví "Nedáš - Dostaneš". Gabriel se řítil sám na Sobotku a ve 44. minutě elegantním blafákem zvýšil na 5:1. Nešťastný Sobotka se odporoučel na střídačku a jeho místo zaujal mladíček Skřebský, brankář mladšího dorostu (Blažek a Krejča na marodce). Hosté se sice snažili o zkorigování výsledku, ale střelecké pokusy Beníška a Žďárského zlikvidoval Pavelka. V polovině poslední třetiny nabídli domácí Bílým Tygrům dvojnásobnou přesilovka, ale nepohoda v "tygřím" týmu se projevila, Pavelka moc práce neměl, vyjma tvrdé rány Plutnara. V 53. minutě se tlačil do šance Klíma, ale neuspěl. Hostům prostě chyběl větší důraz před brankou, tlak sice měli, ale bezzubý. Naopak domácí byli efektivní, v 54. minutě zužitkovali přesilovku a Vencl z mezikruží po ledě prostřelil Skřebského. Další rána pro Liberec přichází v 55. minutě, Jan kouba se ve středním pásmu srazil s Ouzkým a byl rozhodčím poslán na trestnou lavici na 2+10 minut. Přesilovce se Bílí Tygři ubránili, na začátku 58. minuty měl velikou šanci na korekci výsledku Urban, ale jeho samostatný nájezd skončil jen na levém betonu hradeckého Pavelky. Dvě minuty před koncem ještě hrají Bílí tygři přesilovku a trojice, Klíma, Beníšek, Špakov konečně předvádí trochu více drajvu a tlaku, bohužel pozdě. Jednu velkou šanci likviduje Pavelka a v chvíli později mu pomohou obránci a puk z brankové čáry odpálí do bezpečí. Utkání tak nakonec končí vítězstvím domácích 6:1.

Hradecká ČEZ aréna starším dorostencům nesvědčí. V přípravě zde utrpěli vysokou porážku, předtím ale doma hradecké porazili. Extraligu začali s Hradcem doma, také vítězně, ale v Hradci dnes opět vysoko podlehli. Domácí je předčili v bruslení, ale především v důrazu a bojovnosti před oběma brankami. Na domácí střídačce bylo také více hecování, povzbuzování, než na té liberecké.