Preview k zápasu

Bílí Tygři nedovolili zatím Jihočechům ani bod!

Bílí Tygři přivítají v pátek od 18 hodin na svém ledě souseda z extraligové tabulky - tým Českých Budějovic. V bitvách Severu proti Jihu se zatím vždy dařilo Liberečanům, kteří ukořistili ve vzájemných duelech Jihočechům všechny body. V minulém kole Bílí Tygři přivezli jeden bod ze Slavie, který znamenal předstižení právě dnešního soka z jihu Čech. Vzrůstající forma nováčka extraligy se potvrdila v předešlých zápasech, ve kterých se Bílým Tygrům poměrně dařilo, před porážkou v prodloužení se Slavií si připsal dvě výhry. Kádr trenéra Jaroslava Lišky zažil v posledních dnech několik výrazných změn, tou poslední je výměna zkušeného beka Milana Nedomy do Sparty za Jana Slavíka. A právě Sparta zvítězila v posledním utkání v budějovické Budvar Aréně 2:1.

Kádr soupeře

Brankářská jednička Vladimír Hudáček je pevným článkem sestavy Jihočechů, jeho vynikající zákroky přispěly v předešlých zápasech k zisku bodů. Nejproduktivnějším obráncem je se čtrnácti body za čtyři branky a deset asistencí čtyřicetiletý bek Rudolf Suchánek, jenž po zranění plzeňského Ivana Vlčka převzal štafetu hráče, který má na svém kontě aktuálně nejvíce odehraných zápasů v naší extralize. V obranných řadách došlo k výrazným změnám. Do Liberce byl vyměněn Petr Gřegořek za Stanislava Procházku a v tomto týdnu opustil mužstvo Milan Nedoma, za kterého na jih Čech míří ze Sparty Jan Slavík. Defenzíva Tygrů si musí dávat pozor na Luboše Roba, jehož šest gólů a šestnáct asistencí řadí na první místo kanadského bodování Jihočechů. Ke změně došlo i v ofenzívě Jihočechů, do Slavie odešel Petr Sailer a místo něho se na jich Čech stěhovali s náznakem nevole Josef Štraub a z Havířova pak Petr Míka. Oporou útoku by měl být i slovenský rychlík Peter Bartoš, jenž má zkušenosti ze zámoří. Už ovšem pamatuje i lepší sezóny. Podobně je na tom i Filip Turek.

Poslední zápasy Českých Budějovic

Nešťastná domácí prohra s Vítkovicemi 3:5 vyvolala změny v mužstvu. V dalším domácím zápase proti Slavii si Budějovičtí odnesli alespoň dva body za výhru v nastaveném čase. Jihočeši pak zformovali obranné šiky a na ledě Ocelářů překvapivě vyhráli 1:0, zásluhou branky nedávného hráče Bílých Tygrů Stanislava Procházky. Putování po cizích kluzištích pokračovalo v Litvínově, kde se hosté z jihu Čech dostali už během první minuty do vedení. Jihočeši mohli litovat promarněných šancí na zvýšení svého vedení, když jim několik minut před koncem základní hrací doby ukázal mladíček Říha, jak se dávají góly. Zápas skončil 1:1 i po prodloužení. Poslední zápas na ledě soupeře sehráli Budějovičtí minulý pátek v Pardubicích. V úvodu zápasu odolávali Jihočeši proti lídrovi tabulky jen díky skvělým zákrokům svého brankáře Hudáčka. Domácím pomohl gól Lubiny, po kterém se hra hostů rozpadla a nakonec si Budějovičtí odvezli porážku 2:6. Nedělní zápas proti Spartě ukázal, že jeden gól v síti soupeře nestačí vždy k zisku tří bodů.

Zápasy Tygrů

Nepovedené domácí zápasy Tygrů se Spartou a Oceláři z Třince naznačily herní krizi mužstva. Ukořistěný bod na ledě Medvědů ze Zlína a následný příděl 3:8 ve Znojmě přiměl trenéry Liberce k změnám v defenzívě. Pozměněný kádr Tygrů nebodoval dokonce ani na ledě Panterů z Havířova, kde podlehl po mnoha šancích domácím 0:1. Ukončení nepříznivé série se podařilo v domácím zápase s Keramikou Plzeň 6:3 a Litvínovem 2:1. V úterý se Tygři utkali v Edenu s místní Slavií. Jasným favoritem utkání byli domácí, kteří však nemohli překonat oporu Bílých Tygrů Pavla Faltu, který vychytal Liberečanům bod za bezbrankovou remízu v základní hrací době, ale na Sailerův pokus v prodloužení nestačil 0:1.

Vzájemná utkání

V první vzájemné měření sil proběhlo ve Svijanské aréně, kde sice po šesti minutách hosté vedli 1:0 po úniku Bartoše. Domácí obrana ve zbylém čase Jihočechům nic nedovolila, naopak ve třetí třetině se Tygři ujali vedení, které v 59. minutě pečetil Novák.

Souboj Jihu proti Severu v Budvar aréně přinesl brankové hody. Po bezbrankové první třetině vlétli do druhé dvacetiminutovky Tygři pěkně zhruta a po několika vteřinách se ujali hosté z Liberce vedení díky střelci večera Radoslavu Kropáčovi. Domácí dotahovali skóre, bek hostů Angel Krstev však deset minut před koncem zápasu zlomil odpor domácích. Domácí se snažili o rychlou odpověď, jejich snažení ukončil hattrickem v zápase Kropáč, jehož třetí gól padl po trestném střílení. Účet zápasu uzavřel o několik okamžiků později Mojmír Musil na 3:6 pro hokejisty z města pod Ještědem.

Sestavy v posledním kole

České Budějovice: Hudáček - Jindra, Babka, R. Suchánek, Barinka, Jasečko, Kotaška - Šimánek, Turek, Bartoš - Ondřej, Štraub, Rob - Míka, Michálek, S. Procházka.

Liberec: Falta - Jiří Hanzlík, Gřegořek, R. Pospíšil, J. Moravec, Kočí, Čakajík, Holub, Vála - Kropáč, M. Straka, Musil - Jiří Kudrna, Kašpařík, V. Novák - Rozsíval, Plodek, Hájek