Ohlasy k zápasu

Branka v čase 20:00? Podle mě neměla platit, usuzuje obr Tomáš Urban

L i b e re c – Podruhé v historii se utkali Liberečtí s Berlínem a ani tentokrát nenašli na německý celek vítězný recept. Jako rozhodující se ukázal přelom první a druhé třetiny a možná i sporný gól v čase 20:00. „Podle mě, ten gól platit neměl,“ řekl pozápase vysoký forvard Tomáš Urban.

Tomáši, zlomil se dnešní zápas v tom sporném gólu v čase 20:00?
Podle mě, ten gól platit neměl. Hraje se ale do poslední vteřiny. Rozhodčí to uznal, protože se nemohl podívat na video. Byla to taková prazvláštní situace. V kabině jsme si řekli, že nás to nesmí ovlivnit a snažili jsme se šlapat pořád dál.

Tomáš Urban o European Trophy: Je výborné, že jsme si mohli zahrát proti Švédům, Finům a Němcům.

Berlín pak ve druhé třetině dal dva rychlé góly. Bylo to zapříčiněnou tou situací ze závěru prvního dějství?
Určitě ne. Neovlivnilo nás to, ale udělali jsme nějaké chyby vzadu. Měli docela štěstí a spadla jim tam každá haluz. My jsme si říkali, že nesmíme ztratit naději a zápas si pořádně užijeme. Rychle jsme vyrovnali, škoda toho posledního gólu.

Po brance Berlína na 2:3 jste ale rychle srovnali. Nemohli jste pak zasadit soupeři smrtící úder?
Jak jsem již říkal, hokej je hra a musíte hrát až do poslední minuty. Udělali jsme chybu a oni ji dokázali využít.

Už poněkolikáté se vám stalo, že jste prohráli o branku. Čím si to vysvětluješ?
Hokej je rychlá hra, jednou to tam spadne jednou zase ne. Těžké říci, čím to prostě je.

Ve Švédsku jste byli skoro stoprocentní. Doma Vám to ale vůbec nešlo. Kde hledat příčinu?
Nevím. Ve Švédsku i tady máme jiná hřiště. Je pravda, že na domácí půdě by nám to mělo šlapat, ale …

Může vaše série proher ovlivnit start do extraligy?
Určitě ne. My se připravujeme kvalitně na každý zápas. Je jedno jestli to je extraliga nebo European Trophy. V extralize musíme zařadit ještě o jeden stupeň výš.