Ohlasy k zápasu

Dvě střely, dva góly. Kapitán Nedvěd pálil proti Mountfieldu přesně

L i b e r e c – Dvě střely v první třetině a hned stejný počet kotoučů třepotajících se za brankářem Kovářem. Kapitán Petr Nedvěd nastartoval v dohrávce 8. kola tygří cestu za vítězstvím dvěma góly a potvrdil tím pozici nejproduktivnějšího hráče týmu. Severočeši tak porazili Mountfield 4:2.

Petře, dnes to pro tým byl asi hodně povedený začátek zápasu?
Takových dvacet minut jsme dlouho nezažili. Dnes jsme dokázali využít šance, které jsme měli. Při zápase s Mladou Boleslaví nebo Brnem jsme také měli hodně možností, ale góly nám tam nepadaly a naše koncovka byla žalostná. Teď se nám podařilo to zlepšit a vyústilo to ve vedení 3:0. Věděli jsme pak, že Budějovice po nás půjdou a budou hrát agresivněji. Bohužel nám chyběl ve druhé třetině trošku pohyb a soupeř byl lepší. Ve třetí části nám tam spadl gól a už jsme si to dokázali pohlídat.

Petr Nedvěd po Budějovicích: "Po první třetině jsme přestali bruslit."

Hned z první šance jsi dal gól a vzápětí prakticky také. Co to s hráčem udělá?
Osobně musím říci, že je to hodně příjemné. U první branky mě tam Kudrna (Jaroslav Kudrna) nádherně našel. Jsem rád, že jsem to zužitkoval, protože takových šancí se za zápas moc nenaskytne.

Došlo z vaší strany po první třetině k podcenění?
Já myslím, že ne. Musíme hrát pořád, protože po první třetině není utkání vyhrané. Je to ale normální. Budějovice mají kvalitní mančaft, takže jsme věděli, že to nezabalí a budou se snažit hrát dál. Trochu zápas zkorigovaly a tlačily se hodně dobře a hrály vabank. My jsme z toho ale měli tři až pět vyložených šancí, které bohužel neskončily gólem a mohlo nám to na konci chybět.

Jak Ti mohou ty dvě branky dále pomoci do sezóny?
Já jsem za branky samozřejmě rád, ale nám jde hlavně o vítězství. Před zápasem jsme se v kabině bavili o tom, jak je to blízko k poslednímu nebo k prvnímu místu. Máme teď o dva zápasy více, takže jsme věděli, že to bude hodně vratké. Vary a Boleslav se už také zvedají. Tímto vítězstvím jsme se dnes zase trochu vyhoupli do čela, takže jsme rádi.