Ohlasy k zápasu

Rakeťák Bartovič opustil marodku a hned si přiletěl pro tři asistence

L i b e r e c – Čtrnáct dní byl Milan Bartovič bez hokeje, ale ze své rychlosti rozhodně nic neztratil. Bílým Tygrům pomohl třemi asistencemi k druhému domácímu vítězství v sezóně. „Pauza byla delší, takže motivace jsem měl dost. Na zápas jsem se hrozně těšil,“ říká slovenský reprezentant.

Útočník Milan Bartovič se už ke konci přípravy trápil se zraněním, přesto nastoupil do extraligy. Jenže jeho zdraví vydrželo ale pouze do domácího duelu s Vítkovicemi. Proti Steelu totiž vzdal už první třetině. Diagnóza? „Škuba“ ve stehenním svalu. Slovenský forvard si tak musel od hokeje odpočinout a čtyři zápasy vynechat.

Milan Bartovič o souhře s Petrem Nedvědem: "Hrálo se mi s ním výborně."

Zelenou od doktorů dostal až pro duel s Českými Budějovicemi. Proti týmu, na který zná recept. Vždyť v předkole play-off 2009/10 sestřelil Mountfield v rozhodujícím pátém zápasu čtyřmi brankami. I tentokrát si rychlík z Trenčína nebral proti Jihočechům jakékoliv servítky.

Po přesně čtrnácti dnes bez hokeje totiž hned v první třetině spláchnul České Budějovice třemi asistencemi. „Je to pěkné, ale důležité dnes bylo, že jsme vyhráli,“ skromně hodnotil duel zřejmě nejrychlejší muž v extralize.

Do utkání ho nasadil trenér Kalous do formace k Nedvědovi a Kudrnovi. Jako levé křídlo se osvědčil. „Hrálo se mi s nimi výborně, takže jsem rád, že nám to takhle klaplo,“ okomentovalo člen úderné formace. A jak šly jeho chvíle? Nejdříve rozehrál akci u první branky, následně v přesilovce nahrál na další gól a celé své představení uzavřel v oslabení, kdy ulétl obraně hostů a vyzval Klimentu ke skórování. Hlavně jeho poslední výpad budou mít Jihočeši dlouho v paměti.

Vše od druhé třetiny ale nebylo tak růžové, jak se v úvodní dvacetiminutovce zdálo. Bílí Tygři přestali bruslit a iniciativu převzali hosté. „Měli jsme třígólový náskok, ale našimi chybami a zodpovědností jsme málem o něj přišli. Budějovice se tím vrátily do zápasu, ale čtvrtý gól nás uklidnil,“ povídal dál se smíšenými pocity.

A jak se cítí liberecká raketa po zranění? „Ještě to není stoprocentní. Od půlky zápasu mě to bolelo, ale může to být také jen zátěží. Tělo si musí opět navyknout na zápasový režim,“ dodal závěrem Milan Bartovič, který se podílel na výhře Liberce nad Českými Budějovicemi 4:2.