Zajímavé akce

Exhibice: Dobročinnost na prvním místě

Ve středečním utkání Hvězd s Bílými Tygry šlo hlavně o dobročinnost. Vybrané vstupné bude darováno oddělení dětské psychiatrie Nemocnice Liberec a Fondu ohrožených dětí. Celkem bylo darováno 134 000 Kč, nemocnice i fond si peníze rozdělily rovným dílem.

Od začátku bylo patrné, že nejde o opravdový zápas ale o exhibici. Bylo to poznat nejen na hře, ale i na výsledku. Prohra domácích 7:11 se jen tak nevidí! Několikrát zastavila časomíra i za hry, někdy se zase nezastavila vůbec a zápas byl překvapivě ukončen v čase 51:53. Šlo tu vlastně jen o pobavení publika a dobročinnost.

Družstvo domácích hrálo ve standardním složení, plus celebrity: Lenertová, Nový, Vladyka a Jelen. Družstvo hostů pak v této sestavě: Prusek, Hnilička - J. Nedvěd, T. a F. Kaberle, P. Nedvěd, Richter, Hrdina, Dejdar, Dvořák.

Celé večerní představení začalo krátce po 18. hodině vystoupením Freddieho Mercuryho alias Petra Pačuta, který se pohyboval na ledové ploše ve stylovém VW Beatle. Slavnostní úvod pronesl Martin Dejdar společně s Petrem Jančaříkem, kteří bavili diváky, ale nejenom je, po celý večer. Obrovskému uvítání se dostalo hostujícímu týmu - výběru z NHL trénovaný světoznámým hokejovým odborníkem doc. dr. Jiřím Lábusem, který také zahájil celé utkání slavnostním vhazováním. Po něm přijel Martin Dejdar v doprovodu bílého plyšového tygra a Pavla Jančaříka, uvaděče a komentátora celého zápasu. Všechny přivítali a pozvali na hřiště primátora Liberce, Jiřího Kittnera, se kterým pokřtili šampaňským novou hymnu Bílých Tygrů. Pak následovalo ještě malé interwiev s "trenérem" Jiřím Lábusem.

Poté začal samotný zápas. Hned ve druhé minutě, přesně v čase 1:08, dalo gól hostující družstvo, střelcem byla opora New York Rangers Petr Nedvěd. Výběr hvězd potvrdil svoji převahu, v šesté minutě měl už náskok tří gólů. Bílí Tygři se osmělili až v polovině osmé minuty, ale z přečíslení dva na jednoho jen zazvonila tyčka. Podle známého pořekadla "nedáš - dostaneš" se prosadil Filip Kuba a pro Liberec to začalo vypadat hrozivě. Hosté vedli 4:0. Bílí Tygři po čtvrtém inkasovaném gólu rázem jakoby obživly a zaveleli k útoku. Odměna přišla za necelou minutu - Leo Gudas vsítil první branku Liberce. V desáté minutě byla nucená drinkpausa pro všechny hráče - každý musel vypít plechovku piva. Zatímco hráči dopíjeli, Martin Dejdar vhodil mezi diváky tři tenisové míčky a ty diváci, kteří je chytili, hráli v příští přestávce o celoroční permanentky. Měli za úkol vystřelit z poloviny hřiště a trefit se pukem do branky. Bohužel ani jeden z nich nebyl úspěšný, a tak každý z nich dostal pouze cenu útěchy a to čepici s emblémem Bílých Tygrů. Během této přestávky nabrali domácí spoustu sil a ve 13. minutě snížil obránce Jan Kudrna na 2:4, ale vzápětí výběr hvězd kontroval a Martin Dejdar zvýšil na 2:5.

V přestávce po skončení první třetiny opět vystoupil Freddie Mercury a během jedné písničky rozjezdil svým VW ledovou plochu a utkání mohlo pokračovat.

Do druhé třetiny nastoupili domácí s neznámou hvězdou v brance. Jeho největším nepřítelem nebyly hvězdy z NHL ale překvapivě jeho vlastní brusle a tak sváděl v brance vysloveně boj o život, ale překvapivě nepustil za svá záda ani jeden gól! Tato záhada byla rozluštěna v polovině osmé minuty, kdy se záhadný hráč odmaskoval. K všeobecnému překvapení totiž v brance stál sám velký primátor. Jakto že nepustil žádný gól? I tato záhada byla rozřešena. Jeho branka totiž byla speciálně upravena tak, že mezi tyčemi bylo připevněné plexisklo, které ze 3/4 vyplňovalo prostor v brance. Do konce druhé třetiny ještě hosté několikrát zvýšili a domácí několikrát snížili. Na úplný závěr druhé třetiny však předvedl Martin Dejdar něco naprosto neuvěřitelného. Po nedorozumění s jedním svým spoluhráčem předvedl bitku pro diváky. To by nebylo nic neuvěřitelného, ale Martin svého spoluhráče zapálil. Ne, nebojte se, žádný horor se nekonal a vše se proměnilo v zábavu. Jeden jeho spoluhráč měl svůj dres politý nějakou hořlavinou, která skutečně vzplanula. Okamžitě ale byl uhašen realizačním týmem a spoluhráči na lavičce a diváci si mohli oddechnout a možná i pousmát nad drsným humorem Martina Dejdara. Jeho pyromanový kolega poté sklidil potlesk od publika za projevenou statečnost. Martin byl za tento čin vyloučen a třetina byla předčasně ukončena. Stav po druhé třetině byl 6:8 z pohledu domácích.

Třetí třetina byla, jak se sluší a patří opět na pořádnou exhibici, bohatá na branky. V desáté minutě byla přerušena soutěží v sólových nájezdech. Jak se ukázalo v této hokejové dovednosti byli šikovnější hráči Bílých Tygrů. Každý tým poslal pět hráčů a každý z nich měl tři nájezdy na branku hned po sobě. V této soutěži zvítězili tedy domácí v poměru 6:4. Po jejím skončení bylo slavnostní předání šeků z peněz vybraných na vstupném. Tyto šeky byly určeny oddělení dětské psychiatrie Nemocnice Liberec a Fondu ohrožených dětí. Každý z těchto šeků měl hodnotu 67 000 Kč. Třetí třetina nečekaně skončila v čase 51:53 a skóre vyznělo pro domácí nepříznivě. Bílí Tygři - Výběr hvězd 7:11. Zápas zakončil "Fredie Mercury" písní We will rock you. Na obrazovce nad ledem se poté objevil fotbalový zápas AC Milán - Slovan Liberec.