Jako první v této sezoně přijedou pod Ještěd Vítkovice

L i b e r e c - Po odloženém plánovaném prvním kole Tipsport extraligy, kdy měl do Tipsport areny zavítat kádr mistrovského Třince, začali Tygři na ledech jiných týmů. První domácí zápas tedy odehrají až zítra v 18:10, kdy na led nejmodernější areny v severních Čechách vjedou hokejisté Vítkovic.

HC Vítkovice Steel

Vítkovičtí zažívají nepříliš vyvedený, ale zato zajímavý start do sezony. Oba zápasy, do kterých severomoravský celek zatím nastoupil, skončily velice vypjatě a došly až do samostatných nájezdů. Sezonu začínali v Plzni, kde se sice velice rychle dostali do dvoubrankového vedení, ale ve třetí třetině museli bojovat o prodloužení. Nakonec při nájezdech selhali, což se ale nestalo včera na domácím ledě v zápase proti Litvínově, který sice mnoho branek nepřinesl, ale domácí publikum výhra jistě rozjásala.

Jiří Burger začíná svou desátou plnou sezonu v dresu Vítkovic.
V minulé sezoně mezi týmy platilo pravidlo "můj dům, můj hrad", ale přesto byli Tygři krapet úspěšnější, v prvním vzájemném zápase si totiž z ledu soupeře odvezli alespoň bod za prohru po nájezdech. V žádném z domácích utkání ale Tygři nedostali více než dva góly, zatímco při třetím vzájemném střetnutí, ve Vítkovicích, prohráli hned 5:4, přestože museli domácí už po sedmi minutách dotahovat dvoubrankové manko. Jiří Burger pak byl s pěti body proti Tygrům nejúspěšnějším hráčem Vítkovic.

Do obou letošních zápasů nastoupil Roman Málek, který tedy bude jedničkou vítkovického kádru. Záda mu kryje bývalý liberecký brankář Filip Šindelář. Před jednoho z nich se pod Ještědem postaví zkušení obránci Marek Malík nebo Pavel Trnka, liberečtí fandové si určitě vzpomenou na Ctirada Ovčačíka. Ve útoku pak nejhrozivěji vypadá jméno Jiřího Burgera, kvalitu mají ale i zkušení Viktor Ujčík a Juraj Štefanka, nebo talentovaní bratři Káňové.

Právě Štefanka a starší z bratří Káňů, Tomáš, přišli do kádru až toto léto. Zatímco slovenský útočník hrál za Mladou Boleslav, Tomáš Káňa v minulé sezoně oblékal dres Springfieldu v AHL, který je farmou Columbus Blue Jackets. Z Karlových Varů také přišel obránce Karel Sloboda. Hned dva hráči z Vítkovic odešli do KHL - Petr Vrána je nyní jednou z opor Chabarovsku a Rudolf Huna bojuje v dresu Popradu. Brankářská legenda Martin Prusek navíc ukončila kariéru a stala se koučem vítkovických gólmanů.

Přišli:
Tomáš Káňa      - útočník - Springfield (AHL)
Juraj Štefanka  - útočník - Mladá Boleslav
Karel Sloboda   - obránce - Karlovy Vary
Tomáš Kudělka   - obránce - TPS (Fin.)
Odešli:
Petr Vrána      - útočník - Chabarovsk (KHL)
Rudolf Huna     - útočník - Poprad (KHL)
Martin Prusek   - brankář - ukončil kariéru/kouč gólmanů
Roman Tomas     - útočník - Mladá Boleslav
Lubomír Vosátko - obránce - Znojmo (Rak.)
Martin Dudáš    - obránce - Mladá Boleslav (hostování)

3.kolo Vítkovice - Litvínov   2:1sn

Po přípravných zápasech, ve kterých se Tygrům proti českým týmům spíše dařilo, liberecký celek nevkročil do nové sezony zrovna ideálně. Před téměř devíti tisíci fandy v Pardubicích prohráli hned o tři góly, ale naštěstí se jim v úterý na Spartě povedlo bodovat.

Tomáš Vošvrda zatím naskočil do obou zápasů, zatímco Martin Čakajík je jediný Tygří bek s bodem.
V hlavním městě se Tygři díky zářezům Klimenty a Nedvěda dostali do dvoubrankového vedení, které ale ve druhé části Sparta náhle vymazala. Domácí dále hrozili otočením výsledku ve vlastní prospěch, ale Tygři odolali a v prodloužení jim cenné vítězství zajistil Daniel Špaček, který těžil z fatální chyby amerického beka Troye Milama, jenž Pöpperlemu vysekl z ruky hůl.

Do obou dosavadních zápasů naskočil jako jednička v brance Tomáš Vošvrda, jediným obráncem, který zaznamenal bod, a to hned dva, je Martin Čakajík. Z útočníků libereckého družstva vyčnívají Tomáš Klimenta se dvěma body a Petr Nedvěd, který se se třemi body dělí o vedení v kanadském bodování ligy s kladenským Jaroslavem Kallou a s Davidem Hertlem ze Slavie.